IzakTV

Strona główna » Spore zmiany w Windigo. Drużyna otwiera się na międzynarodowych zawodników

Spore zmiany w Windigo. Drużyna otwiera się na międzynarodowych zawodników

Autor: Paweł Wilk

Po całkiem dobrym okresie i wygranej na Moche XL Esports 2019 zawodnicy Windigo Gaming zdecydowali się na spore roszady. Na ławce rezerwowych wylądowali Viktor “v1c7oR” Dyankov oraz Yanko “blocker” Panov.

Bułgarska drużyna dość długo szukała optymalnego zestawienia, a częste zmiany nie pomagały w osiąganiu sukcesów. Dopiero zastąpienie Nikolaya “pNshra” Paunina przez Valentin “poizon” Vasilev pozwoliło ustabilizować skład i rozpocząć treningi. Efekty przyszły dość szybko, ponieważ Windigo zakwalifikowało się do europejskiego Minora przed IEM Katowice Major 2018. Później było już tylko lepiej, a zwycięstwa na World Electronic Sports Games 2018, Moche XL Esports 2019 czy awanse na turnieje DreamHack w Tours i Dallas świadczyły o niezłej formie. Tym bardziej zaskakuje decyzja o zmianach.

Kozłami ofiarnymi zostali V1c7oR i blocker, którzy do czasu znalezienia nowego pracodawcy będą zajmować się streamowaniem swoich gier. W tym samym czasie włodarze i pozostała trójka będzie rozglądać się za nowymi strzelcami i być może będą to nazwiska występujące w europejskich ekipach. Windigo będzie chciało stać się międzynarodową drużyną i komunikować się w języku angielskim.

Obecny skład Windigo Gaming:

  • Kamen “bubble” Kostadinov
  • Valentin “poizon” Vasilev
  • Georgi “SHiPZ” Grigorov
  • Aleksandr “Shockwave” Netreba – trener
  • Viktor “v1c7oR” Dyankov – ławka rezerwowych
  • Yanko “blocker” Panov – ławka rezerwowych