IzakTV

Strona główna » Sprawiliśmy, że trener był równie ważny, jak gracze, a Valve znów go zabiło – zawodnicy oraz trenerzy komentują zmiany!

Sprawiliśmy, że trener był równie ważny, jak gracze, a Valve znów go zabiło – zawodnicy oraz trenerzy komentują zmiany!

Autor: Michał Maćkowski
Valve

Scena CS:GO żyje dzisiaj jednym, zmianą, jaką Valve dokonało w sprawie trenerów, którzy nie mogą brać udziału w turniejach RMR oraz Majorach. Na odpowiedź ze strony profesjonalnych graczy oraz trenerów nie musieliśmy zbytnio długo czekać. 

Ciężko znaleźć, bo chyba nie ma w ogóle takiej osoby ze sceny CS:GO, która byłaby zadowolona ze zmian, jakie wprowadziło Valve. Przypomnijmy, że twórcy gry nałożyli dodatkowe bany dla trenerów oraz zakazali ich całkowity udział w turniejach kwalifikacyjnych do Majora, a nawet tym, co nie oszukiwali.

Na odpowiedź ze strony zawodników czy trenerów nie musieliśmy zbytnio długo czekać, bowiem zakaz dotknie wielu drużyn. Warto przybliżyć tutaj wypowiedź seizeda, czyli byłego gracza m.in. Natus Vincere, który zauważył, że cała scena CS:GO budowała rolę trenera, a Valve jedną decyzją postanowiło to wszystko zniszczyć.

Co ciekawe Valve ukarało wszystkich trenerów, a nie tych, co oszukiwali. Można powiedzieć, że twórcy gry poszli tokiem rozumowania – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Swoje zdanie na ten temat postanowili również wyrazić ukarani Polacy. Przypomnijmy, że pięć najbliższych Majorów ominie Mariusza “Loorda” Cybulskiego, a na pewno na jednym turnieju sponsorowany od Valve nie zobaczymy Mikołaja “minirox” Michałków.

Dość ciekawą wypowiedź zaserwował nam także aktualny trener Natus Vincere –  Andrey “B1ad3” Gorodenskiy, który jak większość osób zdziwiony jest decyzją Valve.

Nie ma co ukrywać, że decyzja podjęta przez Valve jest nieco niezrozumiała, jednak patrząc w przeszłość, nie powinno nas to w ogóle dziwić. Twórcy często podejmowali po prostu złe decyzje, przez które cierpiała cała scena CS:GO.