IzakTV

Strona główna » Sprout i Valiance o krok od ESL One New York 2019

Sprout i Valiance o krok od ESL One New York 2019

Autor: Paweł Wilk

W czwartkowy wieczór poznaliśmy pierwszych dwóch uczestników zamkniętych eliminacji do ESL One New York 2019. W internetowych zmaganiach najlepiej zaprezentowali się gracze Sprout oraz Valiance.

Środowe i czwartkowe zmagania były kolejną po walce o europejskiego Minora okazją dla niżej notowanych drużyn, by wywalczyć awans na wielką imprezę. W akcji oglądaliśmy wiele znanych marek z Europy, w tym także kilka składów z Polski. Najbliższej szczęścia byli reprezentanci Aristocracy, którzy na swojej drodze eliminowali m.in. Team Brute czy Tricked Esport. Dobra seria zakończyła się dopiero w półfinale, gdzie lepsze okazało się Valiance. Ekipa Nemanji “nexy” Isakovića w następnym etapie pokonała węgierski Salamander Gaming i awansowała do zamkniętej fazy. W lipcowych zawodach kibice zobaczą także formację Sprout, która zdominowała górną drabinkę. Piątka Niemców nie miała jednak łatwego zadania, ponieważ spotkała się na serwerze z Winstrike Team czy chociażby OpTiC Gaming.

Emocje związane z ESL One New York 2019 nie kończą się, ponieważ dziś i jutro rozegrana zostanie druga tura kwalifikacyjna, która wyłoni kolejnych dwóch uczestników. Do tej czwórki dołączy zaproszona czwórka i dziewiątego lipca poznamy reprezentanta Europy w Nowym Jorku. Impreza główna w Barclays Center zaplanowana jest na 26-29 września.