Sprout wygrywa turniej PlayForBelarus z Dychą na szczycie tabeli!

Autor: Filip Woszczek
Sprout

Żadna z polskich drużyn nie zdołała dotrzeć do Wielkiego Finału PlayForBelarus. Na osłodę mamy jednak zwycięstwo Sprout, które w polsko-niemieckim składzie zgarnia $12,500.

Sprout 21 Nemiga

20 Mirage 22

16 Dust2 11

16 Train 5

W pierwszej rundzie pistoletowej gracze Nemigi wkroczyli na bombsite A bez żadnych pojedynków z rywalami. Dopiero po chwili Sprout odbija bombsite z denisem na plecach, lecz bezskutecznie, bo nawet on nie zdobywa fraga. Paradoksalnie dopiero w rundzie piątej, z ograniczonym wyposażeniem udało się zdobyć pierwszą rundę na konto antyterrorystów. W końcu udało się nieco rozpędzić niemiecko-polską maszynę i przy zmianie połów Nemiga prowadziła tylko jednym punktem. Druga pistoletówka rozpoczęła się od podsadzki do okna, gdzie dycha rozpoczął atak na A, zaś reszta fragów sypała się jak z kapelusza. W kolejnej rundzie antyterroryści zdecydowali się wydać wszystkie pieniądze, co przywróciło im prowadzenie do stanu 10:8. Lekkie problemy sprawiły, że Sprout nie udało się dopiąć sytuacji 5v3, co momentalnie dało remis przy 13:13. Za chwilę jednak role się odwróciły i to oni uszli zwycięsko w pojedynku 2 na 4. Tym sposobem udało im się zdobyć piętnasty punkt, lecz Nemiga nie pozostała dłużna i wyrównała wynik prowadząc do dogrywki. Ta przyszła podopiecznym Spiidi’ego dosyć gładko, ponieważ pierwsza połowa zaowocowała aż w trzy punkty. Na nic zdały się starania Sprout, gdy Nemiga ponownie wyrównała wynik, końcowo miażdżąc polsko-niemiecki zespół po stronie CT(20:22).

Nieco chaosu spowodował wjazd Sprout na bombsite B mapy Dust2. Wkrótce po szybkiej wymianie fragów, w sytuacji 2v2 przewagę zapewnił speed4k, więc pierwszy punkt trafił na konto Nemigi. Runda ekonomiczna terrorystów nie odebrała im szansy na wygranie rundy drugiej, gdy dwa fragi na gali z deagle’a umożliwiły wjazd na A. Tym sposobem role błyskawicznie się odwróciły, dając zielonym mocnego kopa naprzód. Reszta rund była jak spacer po parku, zaś pierwsza połowa skończyła się gromiącym 12:3 dla Sprout. Jeszcze przez kilka rund zawodnicy Nemigi podejmowali walkę, lecz ostatecznie szesnasty punkt wpadł na konto Sprout, wyrównując wynik w mapach.

Decydujący był Train, gdzie trójka graczy Nemigi zaatakowała od strony odnogi, skutecznie odwracając uwagę antyterrorystów. Na ich nieszczęście, Sprout uzbrojone w scout’y szybko rozprawiło się z atakiem na górny bombsite. Od tamtego momentu każdy atak ze strony białoruskiej organizacji był skutecznie i łatwo tłumiony przez stronę broniącą.