IzakTV

Strona główna » Środa z AGO i Anonymo w ESEA Premier

Środa z AGO i Anonymo w ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna

Wystartował 39. sezon ESEA Premier. Nie brakuje w nim rzecz jasna polskich formacji, które po raz kolejny walczyć będą o przepustkę do ESL Pro League. Dziś wieczorem czekają nas dwa starcia z udziałem polskich zespołów, a mowa tu o x-kom AGO i Anonymo Esports. 

Ktoś z pewnością może zadać pytanie: “Dlaczego x-kom AGO występuje w ESEA Premier, skoro dopiero co awansowało do CS-owej Ligi Mistrzów”. I owszem, rzeczywiście tak jest. Jednak start piętnastego sezonu EPL-a zaplanowano dopiero na marzec przyszłego roku, a więc widywać będziemy “Jastrzębie” na zapleczu tejże ligi. Ponadto przecież w grze jest Wisła All iN! Games Kraków, która na start przegrała wczoraj z Finest. Do stawki doliczamy jeszcze Anonymo Esports, które podobnie jak AGO – zainauguruje dziś 39. sezon ESEA Premier.

Oba spotkania rozgrywać się będą o godzinie 19:00. Podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa zmierzą się z Sinners, a więc drużyną, która wcale nie jest im obca. Polacy niejednokrotnie już mierzyli się z naszymi południowymi sąsiadami. Raz było lepiej, a raz gorzej, jednak bez wątpienia Damian “Furlan” Kisłowski i jego koledzy pamiętają 37. sezon rozgrywek, kiedy to właśnie z Czechami przegrali w wielkim finale i tym samym nie dostali się do ESL Pro League. Nie udało się również 1 lipca, bowiem “Jastrzębie” uległy 0:2 w Pinnacle Cup #2. Na obecną chwilę na papierze rzeczywiście lepiej prezentują się Tomáš “oskar” Šťastný i jego koledzy, którzy zajmują 24. pozycję w światowym rankingu HLTV, podczas gdy zespół znad Wisły jest o dziesięć miejsc dalej. Doskonale jednak pamiętamy, co wyczyniali Polacy w play-offach ubiegłego sezonu w odświeżonym składzie z Miłoszem “mhL-em” Knasiakiem, Szymonem “kRaSnaLem” Mrozkiem czy Erykiem “lemanem” Kocębą. 

O pierwszy triumf w tym sezonie powalczą również “Anonimowi”. Januszowi “Snaxowi” Pogorzelskiemu i spółce przyjdzie spotkać się z DBL PONEY. Ten pojedynek należy również do tych, które przecież możemy pamiętać. Zwłaszcza z trzeciego sezonu Flashpointa, kiedy to Polacy byli naprawdę blisko odniesienia zwycięstwa, ale przegrali 1:2. Ponadto w relegacjach 37. sezonu Anonymo przegrało 0:2. Jeszcze nie tak dawno pod pieczę Adriana “IMD” Piepera trafiła dwójka nowych zawodników, a mowa tu dokładniej o Michale “snatchie” Rudzkim oraz Karolu “rallenie” Rodowiczu. Dodanie tych graczy sprawiło, że na papierze skład organizacji Mateusza “Sówka” Kowalczyka ponownie wygląda na taki, który ma potencjał na podbicie międzynarodowej sceny, a także na nowo rozpalił serca kibiców.

Harmonogram środowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco

19:00 | x-kom AGO vs. Sinners – BO3 [Transmisja]

19:00 | Anonymo Esports vs. DBL PONEY – BO3 [Transmisja]