IzakTV

Strona główna » Starcie godne walki o EPL-a! AGO kontra Wisła Kraków

Starcie godne walki o EPL-a! AGO kontra Wisła Kraków

Autor: Krzysztof Sarna

Nadchodzi weekend, ale walka o ESL Pro League trwa w najlepsze. Dzisiaj niestety nadejdzie czas na pożegnanie się z którąś z ostatnich dwóch formacji. Tą będzie x-kom AGO albo Wisła All iN! Games Kraków.

Z trzech drużyn, które zaczynały walkę o Pro Ligę, po dzisiejszym meczu zostanie już tylko jedna. To za sprawą derbów pomiędzy AGO a Wisłą Kraków. 

Zanim jednak delektować się będziemy głównym daniem piątku, czeka nas debiut Tarczyńskiego Protein Teamu w trzecim sezonie European Development Championship. Sporo osób może się dziwić, dlaczego dopiero teraz, skoro wcześniej już grało Anonymo Esports. Wszystko dlatego, że “Anonimowi” grali w grupie A, natomiast TPT zostało przydzielone do zbioru D, którego zmagania startują właśnie dzisiaj. W inauguracyjnym meczu Piotr “nawrot” Nawrocki i spółka zmierzą się z wymagającym przeciwnikiem, którym jest Sinners. Jednak jak to w EDC bywa, mecze otwarcia są rozgrywane w formacie BO1, przez co niespodzianki są tu na porządku dziennym. W przypadku zwycięstwa przez Polaków ci rozegraliby mecz o 14:00 z wygranym pary Sangal – Budapest Five. 

O godzinie 15:00 natomiast dojdzie do potyczki premiowanej miejscem w drugim etapie Spring Sweet Spring 1 Regionals. Aktorami tego spektaklu będzie M1 EDEN i HONORIS. Szczególnie z dobrej strony zaprezentowali się w środę podopieczni Szymona “Nodsury’ego” Kościelniaka, którzy przegrali z Izako Boars, ale wyeliminowali Illuminar Gaming. Natomiast ekipa Filipa “NEO” Kubskiego oraz Wiktora “TaZa” Wojtasa była o krok od awansu dalej, ponieważ triumfowała nad IHG, ale nie sprostała w potyczce z “Dzikami”.

Prawdziwy hit jednak rozpocznie się o godzinie 19:00, kiedy to x-kom AGO spotka się z Wisłą All iN! Games Kraków. Polskie derby odbywać się będą w ramach finału dolnej drabinki play-offów 36. sezonu ESEA Premier. Oznacza to, że przegrany odpadnie, natomiast zwycięzca będzie już tylko o dwa kroki od awansu do ESL Pro League. Biała Gwiazda wygrała wczoraj po trzech mapach z Nemigą, natomiast “Jastrzębie” 2:0 pokonały niemieckie Sprout. A jak będzie dzisiaj? Ciężko to ocenić, wszak obie te rodzime ekipy prezentują podobny poziom, co potwierdza różnica tylko pięciu miejsc w światowym zestawieniu HLTV na korzyść AGO. 

Harmonogram piątkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

12:00 | Tarczyński Protein Team vs. Sinners – BO1 [Transmisja]

14:00 | Mecz wygranych grupy D European Development Championship [Transmisja]

15:00 | M1 EDEN vs. HONORIS – BO3 [Transmisja]

19:00 | x-kom AGO vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO3 [Transmisja]