IzakTV

Strona główna » StarCraft – zbliża się 20 rocznica serii!

StarCraft – zbliża się 20 rocznica serii!

Autor: Marcin Skrętkowicz

W sobotę 31 marca 2018 StarCraft oficjalnie kończy 20 lat i przez cały miesiąc będziemy świętować to niesamowite osiągnięcie wraz ze wspaniałą społecznością naszych graczy. Odkryjcie na nowo sagę, która przedstawiła światu tak słynne postacie jak Jim Raynor, Sara Kerrigan i Zeratul oraz położyła podwaliny pod współczesny e-sport.

Od swojej premiery w roku 1998 StarCraft uznawany jest za jedną z najlepszych i najbardziej wpływowych strategii czasu rzeczywistego w historii gier i sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Gra położyła również podwaliny pod globalny e-sport, a miliony graczy nadal obserwują rozgrywki StarCraft II World Championship Series (WCS) z udziałem takich zawodników jak Sasha „Scarlett” Hostyn. Warto wspomnieć, że ta kobieta trafiła do Księgi rekordów Guinnessa jako najlepiej zarabiająca kobieta wśród graczy zawodowych.

O czym warto pamiętać przez ten miesiąc?

  • 31 marca odbędzie się premiera filmu StarCraft to życie: Obchody 20. rocznicy. Obejmie on wywiady z graczami w StarCraft z całego świata. Opowiedzą, jak seria zmieniła ich życie.
  • W dniach 30-31 marca odbędzie się transmisja na żywo z obchodów 20. rocznicy StarCraft z udziałem gwiazd sceny StarCraft. Oglądajcie transmisję w serwisie Twitch, aby zdobyć pamiątkową skórkę konsoli.
  • Przez cały miesiąc będziecie mogli zdobyć również inne nagrody za oglądanie transmisji w serwisie Twitch poświęconych serii StarCraft.

Pomimo tego, że to rocznica gry StarCraft, to do jej obchodów dołączą wszystkie uniwersa blizzarda. W marcu deweloperzy rozdadzą przeróżne prezenty w grach. Wszystkim tym, którzy się do nich zalogują.

  • StarCraft II: Świętujcie rocznicę serii StarCraft – zalogujcie się do gry StarCraft II i zdobądźcie zremasterowane skórki interfejsu terran, zergów i protosów, specjalny portret, osiągnięcie oraz zdobienia dla wszystkich trzech ras na 20 rocznicę serii StarCraft. Wybrane elementy będą również dostępne w sprzedaży w dniach 6-20 marca.
  • StarCraft Remastered: Dołączcie do obchodów 20. rocznicy gry StarCraft – zalogujcie się i zdobądźcie nową super skórkę interfejsu. Dodatkowo w dniach 6-20 marca trwać będzie promocja na grę Starcraft: Remastered.
  • Heroes of the Storm: Dołączcie do walki i zdobądźcie portrety terran, zergów oraz protosów i sprawdźcie się w Bójkach inspirowanych serią StarCraft. Wkrótce w Nexusie pojawi się również nowy bohater z uniwersum StarCraft!
  • Diablo III: Wezwij do Tristram nowego zwierzaka – krążownik Hyperion.
  • World of Warcraft: Grający w WoW zdobędą jednego z następujących zwierzaków inspirowanych uniwersum StarCraft – zerglinga, mini thora, szeregowego Męcika, tępiciela lub Zeradara.
  • Overwatch: Trupia Wdowa, najniebezpieczniejsza zabójczyni Szponu, przywdzieje skórkę najbardziej śmiercionośnego ducha Dominium – Kerrigan.
  • Hearthstone: Przygotuj się na inspirowaną serią StarCraft Karczemną Bójkę, która ukaże się pod koniec tego miesiąca.

Więcej informacji i wiadomości o obchodach rocznicy serii StarCraft w każdej z naszych gier oraz o nagrodach można znaleźć na stronie www.starcraft2.com/sc20.