StarLadder Major Berlin 2019: Liquid w playoff’ach, mousesports żegna się z turniejem!

Autor: Mateusz Olczyk

Dość ciężka przeprawa Team Liquid z mousesports na StarLadder Major Berlin 2019 dobiegła właśnie końca. Amerykanie awansują do playoff’ów, myszy natomiast żegnają się z uczestnictwem w turnieju.

Starcie na Mirage zaczęło się od zwycięstwa Liquid w dwóch pierwszych rundach. Zawodnicy mousesports nie zamierzali jednak pozostawać dłużni, bowiem już chwilę później zobaczyliśmy wyrównanie z ich strony. Rozgrywka przez pewien czas pozostawała bez silnej przewagi po którejkolwiek ze stron, jednak wraz z kolejnymi rundami, nitr0 i spółka coraz bardziej uciekali z wynikiem swojemu oponentowi. Pierwsza połowa zakończyła się z nieco lepszym dla nich rezultatem 9:6.
Nieco gorzej poszło im jednak po zmianie stron. Choć początkowo dawali radę i przebieg rozgrywki zdawał się sugerować, że lada moment zobaczymy koniec pierwszej mapy, to przy wyniku 14:8, ich oponenci weszli na wyższy poziom gry. Wygrywając runda za rundą, błyskawicznie odrobili stratę i tylko jeden, ukradziony w międzyczasie punkt, uratował amerykański zespół przed przegraną. Mousesports doprowadzili jednak do remisu.
Dopiero w dogrywce drużyna Finna “karrigan’a” Andersena zwolniła nieco dzikiego tempa, jakie narzucili w drugiej połowie mapy. Mimo ich usilnych prób, to jednak Liquid zdołało zamknąć Mirage z wynikiem 19:16.

Myszy ponownie odżyły jednak na drugiej mapie, jaką był wybrany właśnie przez nich Dust2. I choć rozgrywka była wyjątkowo wyrównana przez cały czas trwania pierwszej połowy, to właśnie mousesports zwyciężyli w pistoletówce i to właśnie mousesports utrzymywali swojego oponenta na pewien dystans. Koniec końców to właśnie oni na zmianę stron stawili się z odrobinkę wyższym wynikiem, prowadząc 8:7.
Po przerwie zobaczyliśmy jednak lekkie załamanie w karrigan’a – w początkowych rundach drugiej połowy kompletnie nie potrafili sobie poradczić z koordynacją ataków, co błyskawicznie wykorzystali zawodnicy Liquid. Dopiero po chwili myszy wróciły znowu zaczęły grać jak należy, a rozgrywka stała się niesamowicie wyrównana aż do samego końca. Końca którym okazał się drugi w tym meczu remis.
W dogrywce oba zespoły walczyły dzielnie. Rundy po równo wpadały na konta obu zespołów, toteż druga dogrywka okazała się być konieczna by rozstrzygnąć, kto wyjdzie zwycięsko z tego spotkania. Dopiero w niej, choć nie bez problemów, Team Liquid zdołali dociągnąć spotkanie do końca, zamykając mapę 22:20.

Team Liquid 2:0 mousesports

de_Mirage – 19:16
de_Dust2 – 22:20