StarLadder Major Berlin 2019: Liquid żegna się z turniejem, Astralis w półfinale!

Autor: Mateusz Olczyk

Team Liquid żegna się ze StarLadder Major Berlin 2019! Ostatnie, ćwierćfinałowe starcie wyłoniło kolejnych półfinalistów – Astralis, których czekać będzie teraz rewanż z niepowstrzymanym NRG!

Vertigo wybrane zostało przez Duńczyków, więc słusznym wydawało się założenie, że poradzą sobie lepiej od przeciwnika. I choć trzy pierwsze rundy wpadły na konto broniącego Liquid, zawodnicy Astralis szybko przejęli inicjatywę, dominując niemalże całą resztę pierwszej połowy. Zespół nitr0 dopiero tuż przed przerwą przebudził się nieco, dzięki czemu ich wynik na koniec nie okazał się tak zły na jaki się zanosiło. Amerykanie byli w o zaledwie jeden punkt gorszej sytuacji, od swojego oponenta, przegrywając 7:8.
Po zmianie stron wszystko jednak się zmieniło – Astralis całkowicie zniszczyli Liquid, przechodząc niczym pług przez drugą połowę rozgrywki na Vertigo. Amerykanie w tylko jednej rundzie postawili na swoim. Cała reszta ataków na obronę gla1ve’a i spółki zakończyła się kompletną klęską, dzięki czemu Duńczycy zamknęli pierwszą mapę z prowadzeniem 16:8.

Świetnej passy z pierwszej mapy nie udało się jednak pociągnąć na Overpass’ie. Atakujące Liquid na dobry początek wystrzeliło z czteropuntkowym prowadzeniem, i choć po tym Astralis zdołali na moment przejąć prowadzenie, to Amerykanie kolejną, udaną serią przypieczętowali swój triumf w pierwszej połowie, którą zamknęli 9:6.
Sprawy skomplikowały się jednak po zmianie stron – drużyna nitr0 zaczęła mieć ogromne problemy w obronie, co zostało bezlitośnie wykorzystane przez ich przeciwników. Wynik Astralis wręcz poszybował w stronę zwycięskiej szesnastki, a Liquid nie obudziło się na czas aby to zatrzymać. Duńczycy zamknęli Overpass’a z wynikiem 16:13, tym samym wygrywając całe spotkanie oraz gwarantując sobie awans do półfinałów!

Astralis 2:0 Team Liquid

• Vertigo – 16:8
  • Overpass – 16:13