StarLadder Major Berlin – AVANGAR z awansem do kolejnej fazy; Syman wraca do domu

Autor: Michał Maćkowski

To koniec przygody Syman z turniejem w Berlinie. AVANGAR po trzy-mapowym pojedynku zapewniło sobie awans do kolejnej fazy Majora!

Początek mapy Inferno zapowiadał gładkie zwycięstwo Syman, które prowadziło 7:2. Jednak wtedy AVANGAR obudziło się i wróciło do spotkania, wygrywając pierwszą połowę 8:7. Po zmianie stron pistoletówka wpadła na konto ekipy Sanzhara “neaLana” Ishkakova. To był niestety koniec wyrównanego pojedynku na pierwszej mapie, ponieważ Kazachowie następnie zdominowali rywala i wygrali 16:10.

Chwila przerwy i zawodnicy rozpoczynają bój na Mirage. Tutaj mimo wygrania rundy pistoletowej przez AVANGAR, to Syman lepiej rozpoczęło spotkania, ponieważ po przekupieniu broni udało się zrestartować rywali. Jednak przy stanie 1:3 to zespół Daurena “AdreN’a” Kystaubayeva zaczął kontrolować mapę, co dało prowadzenie po pierwszej połowie 9:6. Zmiana stron i odmiana w grze Syman, które po stronie broniącej oddało przeciwnikom jedną rundę i doprowadziło do remisu.

Ostatnia mapa to już niestety dominacja Kazachów, którzy po stronie atakującej na mapie Dust2 wygrali aż dziesięć rund. To dało AVANGAR sporą zaliczkę, a Syman nie zdołało nadrobić nawet jednego punktu, co spowodowało przegraniem 5:16.

AVANGAR vs Syman – 2:1

• Inferno – 16:10
  • Mirage – 10:16