StarLadder Major Berlin – forZe żegna się z turniejem

Autor: Paulina Szymak

Zakończyło się spotkanie pomiędzy forZe oraz DreamEaters. Tym razem, w bratobójczym pojedynku zwyciężyła ekipa DreamEaters.

Mapy de_overpass rozpoczęła się od bardzo wyrównanego starcie, gdzie każda z drużyn mogła zgarnąć rundy na swoje konto. W końcu to jednak zawodnicy z DreamEaters pokusili się o wysunięcie się na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Na odpowiedź ze strony forZe nie trzeba było długo czekać, gdyż od razu doprowadzili do wyrównania, lecz mimo to w pierwszej połowie to ekipa „Forestera” okazała się lepsza, uzyskując wynik 9:6.

„FL1T” i spółka nie mieli zamiaru się wycofywać i od razu rozpoczęli drugą część Overpassa od zgarnięcia trzech rund, dzięki czemu doprowadzili do remisu. Chociaż przez chwile mogłoby się wydawać, że spotkanie jest bardzo wyrównane to zawodnicy z DreamEaters szybko wyprowadzili nas z błędu, gdy oddając już tylko jedno oczko, zakończyli mapę wynikiem 16:10.

Mirage na początku został zdominowany przez ekipę DreamEaters, którzy chociaż stracili dwie rundy, bardzo szybko wysunęli się na duże prowadzenie i to aż ośmiopunktowe (10:2). Jeszcze w pierwszej połowie forZe próbowało się odbić od dna, jednak skończyło się to na odrobieniu zaledwie dwóch punktów (4:11).

Po zmianie stron sytuacja forZe prezentowała się już dużo lepiej, gdy na ich koncie pojawiły się cztery kolejne rundy (8:11). DreamEaters dzielnie broniło jednak swojej wypracowanej przewagi, stopniowo dokładając kolejne cegiełki do swojego wyniku, doprowadzając do pierwszej rundy meczowej (15:10). Mimo że mogłoby się zdawać, że forZe jest jeszcze wstanie zdobyć się na comeback, to ekipa „Forestera” zakończyła spotkanie 16:12.

forZe – 0:2 – DreamEaters
de_overpass – 10:16
de_mirage – 12:16