Starseries Season 2 Finals – podsumowanie dnia trzeciego

Trzeci dzień Starladder Starseries Season 2 Finals stał pod znakiem decydujących meczów BO3.  Osiem zespołów zagrało o cztery miejsca w ćwierćfinałach turnieju.

Na pierwszy ogień poszło Dignitas z GODSENT. Mapa Dust2 była istną porażką szwedzkiego zespołu, bowiem udało im się zdobyć zaledwie pięć rund. Początek kolejnej, Overpass to również dramat. Do połowy przegrywali 4:11 i choć po zmianie stron powalczyli nieco, to ostatecznie musieli ustąpić miejsce drużynie Dignitas, która zagra w sobotę w ćwierćfinałach.

Kolejny pojedynek to Flipsid3 vs. FaZe. Zaczęło się nieciekawie dla ukraińskiej formacji, bowiem oberwali mocno wynikiem 4:16. Nieco to podbudowało drużynę FaZe. Na kolejnej, Nuke, ekipa z Ukrainy do połowy osiągnęła tyle samo rund. Obudzili się za to po stronie CT, gdzie praktycznie bez strat wygrali 12 rund z rzędu i nie tylko dzięki popisom WorldEdita zagrają dziś z Cloud9 – cała drużyna pokazała się z mocnej strony, domykając mecz na ostatniej mapie, Cache.

Astralis przeżywało ciężkie boje z chińczykami z TyLoo. O ile pierwsza mapa poszła sprawnie, tak dwie kolejne obfitowały w bardzo bliskie rundy. Duńczycy wiele zawdzięczają Device’owi, który ugrywał kluczowe starcia i wiele razy ratował zespół z opresji. Zespół zagra jutro z Ninjas in Pyjamas.

Ostatni zagrali Francuzi z EnVyUs vs. VG.CyberZen. Pierwsza mapa, Dust2 była niezwykle zacięta. Wygrywając ją ewidentnie podłamali swojego przeciwnika, bo na kolejnej z nich, Cache, Chińczycy zgarnęli tylko trzy rundy. Oznacza to, że EnVyUs powalczy dziś w Derby Francji, z G2 eSports. To też szansa na odkupienie dla ekipy Happy’ego, gdyż już od dawien dawna nie widzieliśmy ich w dalszych częściach turniejów.

Przypomnijmy, że stawką w finałach Starseries Season 2 jest aż 300 000 $. Ku zaskoczeniu wielu faworyci tego turnieju odpadli już w fazie grupowej, czyli GODSENT, Na’vi, a także Virtus.pro.

Pary ćwierćfinałowe dzisiejszego dnia wyglądają następująco.