IzakTV

Strona główna » Steam ściąga pomysły z Discorda i oficjalnie wprowadza zupełnie nowe funkcje czatu

Steam ściąga pomysły z Discorda i oficjalnie wprowadza zupełnie nowe funkcje czatu

Autor: Rafał Rudnicki
Steam Chat

Nowy czat na Steam można było testować w ramach otwartej bety, teraz jednak wprowadzone funkcje oficjalnie pojawiły się już u wszystkich. 

Czat na Steam był jedną z pierwszych funkcji wprowadzonych  do programu – jeszcze w czasach, kiedy program obsługiwał ledwie kilka gier Valve. Lata później owa funkcjonalność doczekała się licznych aktualizacji, jednakże nadal pod pewnymi względami działała przestarzale. Konkurencja zaś nie przespała tej okazji, dzięki czemu doczekaliśmy się wspaniałego Discorda.

Tym razem to Valve musiało nadrobić nowości wprowadzone u konkurencji. Nowe okienko czatu jest znacznie czytelniejsze niż poprzednio. Po pierwsze – znajomi są posegregowani według gier, w które grają. Jeśli nasi znajomi grają razem np. w CS:GO, też będziemy mogli to podejrzeć, co na pewno zachęci nas do dołączenia do rozgrywki.

Sama funkcja rozmów w końcu wygląda tak, jak powinna wyglądać jeszcze kilka lat temu. Wszystkie media – czy to gify, obrazki, czy linki do filmów z YouTube – wyświetlają się teraz bezpośrednio w okienku czatu, a nie pod postacią linków, jak kiedyś. Usprawniono czaty grupowe, a jeśli rozmawiamy z kimś regularnie, możemy założyć kanał na wzór tego, co oferuje nam Discord – z kilkoma kanałami tekstowymi, głosowymi oraz możliwością podglądania aktywności członków grupy.

Funkcjonalności możecie już przetestować na własnej skórze. Wystarczy,  że odpalicie Steam – ale nie jest to konieczne, bo od teraz rozmawiać możecie również przez przeglądarkę. Pełną listę zmian opisano tutaj.

 

Steam Chat

Steam Chat