IzakTV

Strona główna » Steam – Sprawdź ile wydałeś na gry!

Steam – Sprawdź ile wydałeś na gry!

Autor: Marcin Skrętkowicz
rzeczy na rynku

Na platformie Steam pojawiło się narzędzie. Pozwala ono sprawdzić ile pieniędzy wydaliśmy od momentu założenia konta. Z małym haczykiem.

Do tej pory ilość wydanych pieniędzy na platformie steam można było sprawdzić za pośrednictwem zewnętrznych stron internetowych. Niestety nie zawsze były one wiarygodne; w związku z tym amerykańskie przedsiębiorstwo Valve przygotowało oficjalne narzędzie do sprawdzenia wydanych pieniędzy na ich platformie.. i to co do grosika.

Omawiane narzędzie dostępne jest na podstronie pomocy technicznej. Prezentując łączną wartość wydaną na gry – oczywiście w dolarach amerykańskich. Jest tam kilka pozycji m.in. “OldSpend”. W tej pozycji narzędzie indeksuje wszystkie zakupy dokonane do 17 kwietnia 2015 roku. Dlaczego? wtedy platforma zakupowa na steam przeszłą ogromny szereg zmian i wówczas konieczne było wykonanie weryfikującego przelewu.

Niestety albo stety jest pewien szczegół. Dane, które widnieją na narzędziu zawierają wyłącznie kwoty wydane bezpośrednio na platformie Valve. Nie uświadczymy tam informacji ile wydaliśmy dolarów na gry poza platformą steam np. kupując klucz aktywacyjny z zewnętrznego sklepu lub zdobywając go z Humble Bundle.