IzakTV

Strona główna » Steam Summer Sale 2019 – Letnia wyprzedaż właśnie ruszyła!

Steam Summer Sale 2019 – Letnia wyprzedaż właśnie ruszyła!

Autor: Marcin Skrętkowicz
steam summer sale

Dzisiaj o 19:00 wystartowała letnia wyprzedaż w serwisie Steam, czyli jedna z większych wyprzedaży organizowana każdego roku przez studio Valve! Jak oceniacie Steam Summer Sale?

Wyprzedaż potrwa do 9 lipca. Jest to też kolejna letnia wyprzedaż w historii tej platformy, na której możemy zapłacić w złotówkach. Jak zwykle, lista obniżek jest gigantyczna, a kolejne oferty są cały czas aktualizowane. Ceny wydają się być całkiem dobre i w wielu przypadkach zdecydowanie bardziej korzystniejsze, niż podczas poprzednich wyprzedaży, gdy w polskim regionie Steam obowiązywało jeszcze euro.

Warto wspomnieć, że wszystkie przeceny będą dostępne przez cały okres promocji. Dzięki temu nie musicie codziennie zaglądać na Steam w obawie, że jakaś ciekawa obniżka Wam zniknie. Valve będzie regularnie zmieniało produkcje wyświetlane na głównej stronie serwisu, ale ich cena pozostanie obniżona nawet po tym, jak znikną z strony głównej.

[Aktualizacja 28.06.2019] Za kulisami wyścigów podczas letniej wyprzedaży Grand Prix Steam

Do Valve dotarły opinie odnośnie złożoności wydarzenia Grand Prix Steam. Twórcy tejże popularnej platformy zaprojektowali coś całkiem skomplikowanego z dużą domieszką liczb oraz zasad i zdali sobie sprawę z tego, że powinni to wszystko lepiej objaśnić. Chcieliby wszystkich przeprosić za zaistniałe zamieszanie oraz za niepoprawnie działającą mechanikę, które doprowadziły do pewnych nieprawidłowości w sposobie działania wydarzenia.

Na podstawie kilku opinii wprowadzili kilka aktualizacji, dzięki którym gra powinna okazać się bardziej satysfakcjonująca dla użytkowników:

  • Usprawnili deskę rozdzielczą oraz poradnik kierowcy, by lepiej objaśniały zasady gry;
  • Wprowadzili kilka zmian do back-endu, by zapobiec zaobserwowanemu efektowi kuli śnieżnej, który pozwolił zespołowi corgich, pomimo ich krótkich nóżek, wyrwać się daleko wprzód w stosunku do reszty zestawienia w dwóch pierwszych dniach wyścigu;
  • Zmienili trochę kod, by lepiej radzić sobie z drużynami niezbalansowanymi pod względem graczy.
  • Dodali nową nagrodę, którą kierowcy mogą zdobyć po użyciu dopalacza: Kradzież dopalaczy. Jeżeli przeciwna drużyna znacznie prowadzi, użyjcie tego ataku, by nadrobić dystans poprzez kradzież dopalacza dla waszej drużyny.

Wyjaśnijmy jedną rzecz: jeżeli wasza drużyna zdobędzie podium i zostaniecie wylosowani do wygrania produktu z waszej listy życzeń, to otrzymacie produkt umieszczony najwyżej na liście. Wystarczy, że przesuniecie swój najbardziej upragniony produkt na samą górę listy życzeń. Nie ma żadnej potrzeby usuwania innych gier z waszych list życzeń – trzymajcie je dalej, by otrzymywać powiadomienia o ich wydaniu lub przecenie.

Mają nadzieję, że dzięki wprowadzonym zmianom zasady rozgrywki będą dla nas bardziej przejrzyste, a samo wydarzenie bardziej satysfakcjonujące. Będą przyglądać się całej sprawie i wprowadzać kolejne poprawki, jeśli będą konieczne. Ich celem jest zorganizowanie przyjemnego wydarzenia, podczas którego odkrywamy i korzystamy ze Steam na nowe i ciekawe sposoby, ale tym razem jest jasne, że mogli się bardziej postarać. Aby wam to wynagrodzić, maksymalna liczba punktów osób, które uczestniczyły pierwszego dnia, zostanie zwiększona o 1000 punktów. 1000 punktów otrzymają również ci, którzy uczestniczyli drugiego dnia (jeżeli braliście udział w obydwu dniach, to będziecie mogli otrzymać dodatkowe 2000 punktów). Dzięki temu będziecie mogli zdobyć więcej punktów za wykonywanie zadań oraz zdobyte osiągnięcia w waszych grach, które potem będziecie mogli wydać w pit stopie jako żetony po użyciu dopalacza dla swojej drużyny.