IzakTV

Strona główna » Stream sniping w obozie x-kom AGO? Sprawę bada ESL I ESIC!

Stream sniping w obozie x-kom AGO? Sprawę bada ESL I ESIC!

Autor: Michał Maćkowski

Drama, dymy to wszystko dzieje się aktualnie na polskiej scenie. Tym razem na celowniku jest x-kom AGO, które badane jest pod kątem stream snipingu, bowiem transmisja  spotkania finałowego z ESL Mistrzostw Polski była odpalona w pokoju, w którym grali gracze.

Kiedy widzimy sytuację związana z Anonymo, Ninjas in Pyjamas oraz Flashpoint to mówiny – nic już nas nie zaskoczy. To jednak szybko się zmieniło, bowiem centrala ESL oraz ESIC pracują nad sprawą,  która dotknęła polskie podwórko. O co chodzi? Organizatorzy ESL Mistrzostw Polski i ESIC badają, czy x-kom AGO korzystało ze stream snipingu.

Zacznijmy jednak od tego, co to jest stream sniping. To nic innego jak podglądania przeciwnika na transmisji z aktualnie rozgrywanego spotkania. Wiemy, że transmisje mają najczęściej opóźnienie, lecz mimo tego pozwala to drużynom zdobyć informacje o ekonomii rywala.


Sprawa rozpoczęła się od filmiku, jaki wylądował na grupie od x-kom AGO. Na początku filmiku, który został potem usunięty, widzimy jak zespół cieszy się z wygranej. To jednak nie euforia zawodników przykuła uwagę odbiorców, a laptop z włączoną transmisją na stole za zawodnikami. Sprawa została dosyć szybko nagłośniona, a organizatorzy ESL Mistrzostw Polki i ESIC rozpoczęli śledztwo.

CEO x-kom AGO Maciej Opielski na Twitterze napisał, że “byli świadomi sytuacji: sami osobiście zgłosiliśmy ten fakt do organizatorów. Mimo, iż sytuacja była nieświadoma i niecelowa, to ze względu na prośbę organizatorów musimy wstrzymać się od komentarza w tym temacie. Proszę wstrzymajcie się z pochopnymi osądami.”

Sprawa wydaje się  być nieco komiczna, bowiem to nie powinno się w ogóle wydarzyć. Aktualnie ESL i ESIC badają sprawę poprzez analizowanie między innymi rozmów z TeamSpeaka. Nie ma także co ukrywać, że najprawdopodobniej na zespół x-kom AGO zostanie nałożona kara. Przypomnijmy, że w finale jastrzębie pokonały Honoris wynikiem 2:0.