IzakTV

Strona główna » Styl Dunów nie zawodzi. Kolejni Polacy w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHacka Open!

Styl Dunów nie zawodzi. Kolejni Polacy w zamkniętych kwalifikacjach do DreamHacka Open!

Autor: Marcin Kapusta

Nie od dziś wiadomo, że polska scena miksami słynie. Ekipa Pawła “byaliego” Bielińskiego zagra w zamkniętych kwalifikacjach do europejskiej odsłony DreamHacka Open January! 

Miksowa drużyna dowodzona przez Tomasza “phra” Wójcika wywalczyła ostatniego slota w zamkniętych eliminacjach do styczniowego DreamHacka Open. Przed chwilą awans zwieńczyło również Anonymo, dlatego w następnym etapie zobaczymy aż dziesięć graczy znad Wisły.

🇵🇱 StylDunów 2-1 MBAPPEEK 🇧🇬

Półfinałowe spotkanie rozpoczęło się na Trainie, które zostało wybrane przez naszych rodaków. Bułgarska formacja zwyciężyła pistoletówkę, lecz mhL i spółka odpowiedzieli natychmiast, ponieważ ugrali rundę ze słabszym wyposażeniem. Udany force spowodował, że szybko objęli prowadzenie 5-1 i zaczęli dusić swoich rywali. Pierwsza połowa była dość jednostronna i zakończyła się wynikiem 10-5. Po zmianie stron Polacy utrzymali passę wygranych, przez co sprawnie zabezpieczyli zmagania na Trainie wynikiem 16-7.

Mecz przeniósł się na wybranego przez MBAPPEEK Dusta II. Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce EXUSA i spółki, lecz oponenci zwyciężyli force’a i rozpoczęli dominację. Bałkańscy reprezentanci z łatwością zakończyli pierwszą połowę, w której Biało-Czerwoni wywalczyli zaledwie cztery rundy. Po zmianie stron ekipa Viktora “v1c7oRa” Dyankova dopełniła formalności i domknęła Dusta II w stosunku 16 do 6. W starciu tym niesamowitymi umiejętnościami strzeleckimi popisali się Martin “mar” Kuyumdjiev oraz Hristiyan “REDSTAR” Pironkov, którzy zanotowali po 24. zabójstwa.

Mapą decydującą, która miała przesądzić o losie obu zespołów, został Mirage. Początkowo inicjatywę przejęli Polacy, którzy świetnie odpierali ataki terrorystów. Objęli oni czteropunktową przewagę, lecz Bułgarzy zremisowali i wyszli na prowadzenie. Po zamianie połówek to zawodnicy MBAPPEEK utrzymali się na właściwym torze, przez co nawet w jednym momencie posiadali bufor bezpieczeństwa w postaci pięć rund meczowych. Nie wróżyło to za dobrze, lecz Maciej “Luz” Bugaj i pozostali ostro wzięli się roboty i utrzymali tempa swoich przeciwnikom. Po 30. rundach. na tabeli widniał rezultat 15:15, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzeba była dogrywka. W dodatkowym czasie gry to strzelcy znad Wisły okazali się lepsi, przez co zabezpieczyli Mirage’a 22-20 i zganęli upragnioną przepustkę.

🇵🇱 StylDunów 21 MBAPPEEK 🇧🇬

  • Train – 16:7
  • Dust II – 6:16
  • Mirage – 22:20

Zamknięte kwalifikacje do DreamHacka Open January zaczynają się już dzisiaj, a udział w nich biorą cztery zespoły. Formacje forZe i HellRaisers otrzymały bezpośrednie zaproszenie od organizatorów, z kolei Anonymo i miks byaliego to polskie perełki, które okazały się najlepsze w otwartych eliminacjach. Dwie drużyny z zamkniętego etapu awansują do głównego turnieju, którego pula nagród wynosi 70 tysięcy dolarów.