Styl Dunów uznaje wyższość HellRaisers w zamkniętych eliminacjach DH Open

Autor: Krzysztof Sarna
MICHU

Zakończył się drugi mecz zamkniętych kwalifikacji do DreamHacka Open January. W nim po trzech mapach lepsze okazało się HellRaisers, które pokonało Styl Dunów.

Pierwszą mapą pojedynku między Stylem Dunów a HellRaisers był Train. Polska składanka rozpoczęła po stronie terrorystów i mimo tego radziła sobie kapitalnie (5:1). Przewaga jednak szybko została roztwoniona, a co więcej to HR przejęło inicjatywę i wygrało pierwszą część 9:6. Po przerwie udało się nawiązać kontakt z przeciwnikiem, ale żadna z ekip nie zdołała zakończyć meczu w ciągu trzydziestu rund i o zwycięzcy musiała przesądzić dogrywka. W niej niestety lepszy był Nikolaj “kalinka” Rysakov i spółka.

Następnie spotkanie przeniosło się na Dusta. Paweł “byali” Bieliński wraz z kompanami zaznaczyli swoją wyższość już od samego początku gry w defensywie, co przełożyło się na zakończenie pierwszej części rezultatem 10:5. Gdy zawodnicy wrócili do akcji, to znowu Styl Dunów radził sobie lepiej, a w drodze po triumf uległ tylko w jednej odsłonie.

Ostateczną areną zawodów był Nuke, na którym w pierwszej fazie lepiej poradziła sobie organizacja wywodząca się z Ukrainy. Styl Dunów po stronie atakującej zdobył sześć punktów, co było dobrą zaliczką przed kontynuacją potyczki. Następnie polska sklejka wygrała dwie rundy, ale musiała uznać wyższość oponenta w pięciu kolejnych. Co prawda MICHU i spółka jeszcze walczyli, ale w ostateczności nie udało się powtórzyć wczorajszego rezultatu.

Styl Dunów 1:2 HellRaisers – Train 17:19, Dust2 16:6, Nuke 12:16

Dzięki wygranej HellRaisers już o godzinie 19:00 zawalczy z forZe o awans do głównej imprezy. Natomiast Styl Dunów o tej samej porze zmierzy się w drabince przegranych z Anonymo.