Summer Skirmish – przegrana Polaków w drugim tygodniu!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Summer Skirmish

W sobotę odbył się drugi tydzień rozgrywek Summer Skirmish organizowanych przez Epic Games. Polskę reprezentowali: „LotharHS”, „HighStyled”, „Ewron”, „izak”, „Friz” oraz zawodnik Team Kinguin „sk1x”.

Przypomnijmy, że zawody odbyły się w eksperymentalnym dla Fortnite systemie. Każdy zawodników rozgrywał po dziesięć indywidualnych Matchmakingów i na sumę punktów składała się liczba fragów (1 punkt za frag), zwycięstwo w gierce (+5 punktów) oraz gdy gracz przekroczył liczbę 20 trafień w jednym spotkaniu, wówczas otrzymywał dodatkowe 10 punktów.

Reprezentanci Polski, a szczególnie „izak” bardzo dobrze rozpoczęli zmagania. Po pierwszej rozgrywce Skowyrski zajmował miejsce w pierwszej piątce turnieju, co było znakomitym osiągnięciem. Kolejne kilka gier niestety nie były zbyt dobre, zwłaszcza ostatnie za 0 punktów.

Ostatecznie najlepiej poradzili sobie pozostali reprezentanci naszego kraju. Najwyższą lokatę zajął „LotharHS” (68. miejsce, 86 punktów), tuż za nim znalazł się „HighStyled” (70. miejsce, 83 punkty), a „Ewron” uplasował się pięć lokat niżej (75. miejsce,  81 punktów). W dziewiątej dziesiątce znaleźli się „Sk1x” (80. miejsce, 75 punktów) oraz „Friz” (85. miejsce, 70 punktów). Zaś “izak” ku zaskoczeniu wielu, ostatecznie okazał się być najsłabszym z polskich reprezentantów, zajmując 94. miejsce z 55 punktami na koncie.

Zmagania wygrał – podobnie jak w strefie Ameryki Północnej, gracz na platformie PlayStation 4. „KamoLRF” zdobył 174 punkty, wyprzedzając zaledwie o dwa „oczka” drugiego w klasyfikacji „Supermacy Vato”. Podium uzupełnił „Teekzie” (167 punktów).

W przyszły weekend czekają nas kolejne emocje związane z polskimi zawodnikami na arenie międzynarodowej. Będziemy informowali na bieżąco, kto będzie reprezentował nasz kraj w trzecim tygodniu Summer Skirmish 2018.