SuperNova Malta 2018: dwie amerykańskie drużyny w Wielkim Finale!

Autor: Filip Woszczek

Za nami rozgrywki półfinałowe turnieju SuperNova Malta 2018. Reprezentanci drużyn Liquid oraz NRG wywalczyli sobie miejsce w Wielkim Finale. Tym razem to amerykańska siła okazała się górą!

Jak w przypadku starcia z Virtus.pro, tak i tutaj. NRG bezproblemowo radziło sobie ze składem HellRaisers. Na pierwszej mapie – Overpass wybranym przez NRG, HR nie miało zbyt wiele do powiedzenia. NRG bardzo dobrze rozpoczęło pierwszą połowę i uległo rywalowi zaledwie dwa razy w całym meczu. Druga połówka przebiegła bezbłędnie i pierwsza mapa wpadła ich konto z wynikiem 16:4.

Mirage wyglądał ciut lepiej w wykonaniu HellRaisers. Świadczyła o tym chociażby wygrana pierwsza runda pistoletowa, co automatycznie dało im trzy pierwsze rundy. NRG jednak w klasycznym stylu odparło presję przeciwnika i łeb w łeb szli doprowadzając do wyniku 8:7 z korzyścią dla siebie. Druga połowa ponownie padła łupem NRG i tym razem mapa zakończyła się wynikiem 16:9, co oznaczało szybką wygraną do zera w mapach.

NRG 2 – 0 HellRaisers
16 (11:5) Overpass 4 (4:0)
16 (8:8) Mirage 9 (7:2)

Drugie spotkanie lepiej przypominało wyrównany pojedynek niż to, co zobaczyliśmy w pierwszym meczu. Początkowo to BIG zaczęło stwarzać presję dla Amerykanów na de_inferno, wybrane przez Liquid. Po stronie broniącej reprezentanci niemieckiej organizacji zdołali uzyskać wynik 10:5. Nie udało im się jednak zdobyć brakujących sześciu rund, by wygrać mapę. Drużyna z Ameryki z wiarą w to, że mogą wrócić do meczu faktycznie to zrobiła. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16:14.

Przyszedł czas na de_overpass. Tam role całkowicie odwróciły się. Ponownie ujrzeliśmy wynik 10:5, lecz tym razem faworyzujący Liquid. Zawodnicy nie chcieli powtórzyć błędu swojego przeciwnika, więc znaleźli sposób na to, by wygrać drugą rundę pistoletową. To była przepustka do tego, by zainkasować szesnaście wygranych rund na swoje konto. Reprezentanci BIG próbowali wrócić do meczu lecz nieskutecznie, toteż ujrzeliśmy wynik 16:10 dla amerykańskiej formacji.

Liquid 2 – 0 BIG
16 (5:11)  Inferno 14 (10:4)
16 (10:6) Overpass 10 (5:5)