Świetny występ Virtus.pro przeciwko HellRaisers. Polacy w półfinale IEM Shanghai 2018!

Autor: Rafał Rudnicki

Virtusi, jak to Virtusi – musieli złapać “momentum” w pierwszych meczach IEM Shanghai 2018. Gdy już się to udało, w kluczowym momencie świetnie poradzili sobie z HellRaisers i awansowali do półfinału imprezy.

Dzisiejszego ranka mogliśmy oglądać, jak Pasha i spółka przechodzą górą nad 5POWER. Był to mecz dość mieszany – “nasi” wyszli na prowadzenie, ale potem musieli uciekać, zwyciężając ledwo-ledwo. Na szczęście z HellRaisers Virtus.pro ograniczyło błędy do minimum. Początek mapy Mirage to powolne zdobywanie przewagi nad przeciwnikiem. Do końca pierwszej połowy (po stronie CT) biało-czerwoni prowadzili 11:4. Warto z tego miejsca pochwalić Morelza, który świetnie pilnował środka, niejednokrotnie “łapiąc” kluczowe fragi i blokując tunel przed wejściem na plecy.

Po stronie terro ekipie NEO udało się wygrać pistoletówkę, jednak chwilę potem HR oddało pięknym za nadobne. Na szczęście wypracowana przewaga umożliwiła naszym idolom zakończenie tej mapy z wynikiem 16:11.

Walka przeniosła się na Train, mapę wybraną przez Virtus.pro. Było to widać i czuć – polski zespół wykazał się przygotowaniem taktycznym po stronie terrorystów, prowadząc do przerwy 10:5. Po zmianie stron HellRaisers wygrało w końcu pistoletówkę i następne dwie rundy, jednak niewiele to pomogło. Polacy zdawali się czytać swoich rywali jak z nut, tracąc raptem jeden punkt do końca tego spotkania, kończąc je ostatecznie z wynikiem 16:9. Oznacza to, że polska piątka zawalczy w półfinale turnieju, którego pula sięga niemałe 250 000$