Szejn i siuhy z pierwszym mistrzostwem w barwach Myszy. mouz NXT najlepsze podczas kijowskiego LAN-a!

Hubert “Szejn” Światły i Kamil “siuhy” Szkaradek mistrzami kijowskiego LAN-a. Mouz NXT zdobywa tytuł najlepszej akademii na scenie CS:GO!

Podopieczni Dennisa “sycrone’a” Nielsena już w fazie zasadniczej pokazali się z niesamowitej strony, wszak zajęli pierwsze miejsce w tabeli z bilansem 11-3. Tym samym zwieńczyli awans do finałów, które rozgrywane były na LAN-ie w stolicy Ukrainy, Kijowie. Na inauguracje z łatwością pokonali BIG Academy, lecz później zostali strąceni do drabinki przegranych przez Young Ninjas. W dolnym szczeblu wygrali z Fnatic Rising, przez co zgarnęli slota w wielkim finale, w którym czekały już młodziaki z Ninjas in Pyjamas.

Spotkanie rozpoczęło się korzystniej dla Szwedów, bowiem otrzymali oni jednomapowe prowadzenie za dojście do finału z górnej drabinki. Niemniej właściwy pojedynek był bardzo klarowny i w oczywisty sposób dał do zrozumienia, która drużyna jest lepsza. Młode Myszki najpierw zdominowały swoich oponentów na Mirage’u 16:2, potem zwyciężyły Nuke’a 16:11, a na sam koniec zgarnęły Inferno 16:9, zabezpieczając tym samym tytuł mistrzowski. Niesamowitą postawą strzelecką popisał się snajper mouz NXT, Adam “torzsi” Torzsas, który w finałowym starciu zanotował rating na fenomenalnym poziomie 1.60.

Nie potrafię opisać słowami tego, jak bardzo jestem dumny z naszego występu. Mam najlepszych teammatów na świecie, którzy pomogli mi odbić się od dna. Ogromne podziękowania kieruję również do WePlay Esports za zorganizowanie najlepszego LAN-a, na jakim kiedykolwiek byłem. Profesjonalna produkcja, scena, hotel – wszystko było na swoim miejscu.” – napisał torzsi za pośrednictwem Twittera.

Statystyki finałowego spotkania prezentują się następująco:
mouz NXT 3:1 Young Ninjas (Default 0:1, Mirage 16:2, Nuke 16:11, Inferno 16:9)

Dane pochodzą z serwisu HLTV.org

Końcowa klasyfikacja pierwszego sezonu WePlay! Academy League Finals wygląda następująco: