IzakTV

Strona główna » Sześciu graczy CS:GO aresztowanych za ustawianie meczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Sześciu graczy CS:GO aresztowanych za ustawianie meczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Autor: Jakub Wąsala

Bezprecedensowa sytuacja miała miejsce w stanie Victoria w Australii.

Policja stanu Victoria wydała oświadczenie, w którym poinformowała o sześciu aresztowaniach graczy w wieku od 19 do 22 lat. Według policji, mieli oni obstawiać swoje mecze u bukmachera, a następnie je celowo przegrywać, aby uzyskać z tego korzyść finansową.

W oświadczeniu nie podano danych, dzięki którym można by zidentyfikować graczy. Wiemy jednak, że sprawa dotyczy co najmniej pięciu meczy, na które obstawiono ponad 20 zakładów. Śledztwo rozpoczęło się w marcu tego roku po tym, jak bukmacher poinformował policję o podejrzanej aktywności na ich stronie związanej z turniejem Counter-Strike: Global Offensive.

Gracze po aresztowaniu zostali przesłuchani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, jakim jest nieuczciwe korzystanie z zakładów bukmacherskich. Grozi im za to do 10 lat więzienia. Obecnie zostali wypuszczeni na wolność, a śledztwo trwa nadal.

“Esport to nowo wyłaniająca się gałąź przemysłu sportowego, wraz z którą pojawił się popyt na zakłady bukmacherskie. Należy pamiętać, że policja i inne organizacje egzekwujące prawo współpracują z branżą bukmacherską w celu odnajdowania podejrzanych zachowań. Te aresztowania także pokazują, że policja będzie na poważnie podchodzić do zgłoszeń związanych z działalnością przestępczą w esporcie i zachęca wszystkich, którzy posiadają informacje na ten temat, do przekazania ich” – w oświadczeniu powiedział zastępca komisarza policji stanu Victoria, Neil Paterson.