IzakTV

Strona główna » Szykują się większe zmiany w FURII Esports! VINI przesunięty na rezerwę

Szykują się większe zmiany w FURII Esports! VINI przesunięty na rezerwę

Autor: Marcin Kapusta

FURIA Esports na minionym Majorze dotarła aż do ćwierćfinału. Ten sukces jednak nie wystarczył, ponieważ dziś z formacją pożegnał się Vinicius “VINI” Figueiredo!

Pojawiły się pewne plotki na temat mojej kariery, dlatego chciałbym wyjaśnić aktualną sytuację. FURIA, a szczególnie trener guerii, zdecydowali się przesunąć mnie na ławkę rezerwowych. Oczywiście jestem zasmucony tą decyzją, ale to normalny etap w życiu każdego esportowca. Pragnę kontynuować profesjonalną grę w CS:GO, więc na chwilę obecną oceniam wszystkie oferty. Jestem jednak pewien, że moja przyszłość będzie związana z pracą na scenie esportowej, którą kocham.” – oświadczył VINI we wpisie na TwitLongerze. Redakcja globoesporte twierdzi, że 22-latek przywdzieje trykot Teamu Liquid i stanie się częścią odnowionego zespołu, w którym znaleźć mieliby się również Richard “shox” Papillon oraz Nicholas “nitr0” Cannella.

VINI dołączył do brazylijskiej organizacji w sierpniu 2017 roku, czyli w momencie ogłoszenia pierwszego składu. Pod jej banderą wywalczył liczne trofea i ugruntował swoją pozycję w światowej czołówce CS:GO. Największe plony drużyna zebrała podczas światowej pandemii koronawirusa, która podzieliła esportowy świat na regiony. Triumf w BLAST Premier Spring American Showdown, DH Masters Spring NA, DH Open Summer NA, 12. sezonie ESL Pro League NA oraz IEM New York NA – to wszystko osiągnęła w okresie czerwiec-październik 2020. Później Brazylijczycy obniżyli swoje loty, aczkolwiek w bieżącym roku zdołali wygrać północnoamerykańską edycję IEM Fall oraz dotrzeć do ćwierćfinału minionego Majora PGL Stockholm 2021.

Co dalej z FURIĄ, która aktualnie okupuje 10. lokatę w światowym rankingu HLTV? Według doniesień portalu Rush B Media, organizacja planuje zakontraktować snajpera paiN Gaming, Rafaela “saffee” Costę, a także Marcela “chelo” Cespedesa. Jeżeli te transfery dojdą do skutku, to angaż w wyjściowej piątce straci 17-letni Andre “drop” Abreu.

Obecny skład FURII Esports wygląda następująco:
  •  Kaike “KSCERATO” Cerato
  •  Andrei “arT” Piovezan
  •  Andre “drop” Abreu
  •  Yuri “yuurih” Santos
  •  Nicholas “guerri” Nogueira (trener)