IzakTV

Strona główna » TA AKCJA PRZEJDZIE DO HISTORII CS:GO! Lecący granat uratował Nexa przed śmiercią

TA AKCJA PRZEJDZIE DO HISTORII CS:GO! Lecący granat uratował Nexa przed śmiercią

Autor: Michał Maćkowski

W CS:GO dzieją się różne rzeczy, jednak akcja, która wydarzyła się na turnieju BLAST Premier Fall na pewno przejdzie do historii, a to dlatego, że zawodnika G2 uratował od strzału lecący w powietrzu granat błyskowy. 

Śmieszne, niesamowite i czasami dziwne akcje dzieją się w CS:GO i to na każdym poziomie rozgrywkowym, nawet tym najwyższym. Czasami o rundzie decydują detale albo fizyka gry, która do tej pory nas zaskakuje, tak jak stało się to podczas BLAST Premier Fall, gdzie flash zablokował strzał z AWP!

Wszystko wydarzyło się w meczu w ramach BLAST Premier Fall, gdzie walka toczyła się o awans na finały turnieju. Podczas spotkania pomiędzy G2 a Ninjas in Pyjamas doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem strzał z AWP od Nicolai “device” Reedtz tak naprawdę powinien zabić Nemanja “Nexa” Isaković. Jednak stało się coś, czego na transmisji nie można było zobaczyć.

Zacznijmy jednak od początku, bo jeden z zawodników G2 wrzucił granat odłamkowy pod drewno na bombsite A, który spowodował wybuch i wyrzucenie granatu błyskowego. Tak się stało, że granat poleciał idealnie na linię strzału, jaki wykonywał reprezentant Ninjas in Pyjamas w kierunku gracza G2, który znajdował się w okolicach tetrisa. Idealnie kula z AWP trafiła w lecącego Flasha i zamiast zabić Nemanja “Nexa” Isaković tylko go lekko zraniła, odejmując mu kilkanaście punktów zdrowia.

Na początku można było pomyśleć, że kula trafiła w jakiś niewidzialny piksel, jednak po dokładnej analizie dowiedzieliśmy się o właśnie wyżej wyjaśnionej sytuacji. Oczywiście przez to device zginął od karabinu Nexa’y i mógł już tylko przyglądać się rozgrywce swoich kolegów z drużyny.