IzakTV

Strona główna » Team Ancient triumfował w szwedzkich eliminacjach do DreamHack Open Summer 2019

Team Ancient triumfował w szwedzkich eliminacjach do DreamHack Open Summer 2019

Autor: Paweł Wilk

Wczoraj wieczorem poznaliśmy pierwszego uczestnika DreamHack Open Summer 2019. W szwedzkich kwalifikacjach najlepsi okazali się gracze Team Ancient, którzy pokonali Vexed Gaming.

W drabince pojedynczej eliminacji kibice oglądali sporą ilość drużyn, ale większość z nich była miksem stworzonym na potrzeby turnieju. W konsekwencji do wielkiego finału dotarły składy, które dysponowały większymi umiejętnościami indywidualnymi. Formacja Williama “drakena” Sundina zaczęła rywalizację od zwycięstwa z brbdmalite (16:2), później pokonała TzatzikiKlubben (16:12), a w półfinale wyeliminowała Lilmix (16:14). Równie trudną drogę mieli podopieczni Jacoba “pytha” Mourujärviego, którzy w pierwszej rundzie wygrali z Valhalla Vikings (16:9). W kolejnych rundach ekipa wygrała z Granit Gaming oraz fightclub (dwukrotnie 16:14) i zapewniła sobie udział w głównym meczu. W nim nie było żadnych wątpliwości, ponieważ Ancient wygrał na Inferno 16 do 9 i na Overpassie 16 do 9.

Team Ancient jest dopiero pierwszym potwierdzonym uczestnikiem DreamHack Open Summer 2019. Impreza w Jönköping odbędzie się w dniach od 15 do 17 czerwca.