Team Kinguin w finale X-Bet.co Invitational

Autor: Paweł Wilk

Zawodnicy Team Kinguin dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwo w internetowej lidze X-Bet.co Invitational. Polacy pokonali 2:0 HAVU i awansowali do wielkiego finału.

Ekipa Grzegorza “Szpera” Dziamałka imponuje formą w zawodach od x-bet. W fazie grupowej biało-czerwoni odnieśli pewne zwycięstwa z Seal Esports i GoodJob. W ćwierćfinale rodacy zmierzyli się z akademickim składem Team EnVyUs. Francuzi postawili ciężkie warunki, ponieważ na pierwszej mapie oglądaliśmy dwie dogrywki – wygrane przez Kinguin – natomiast na drugiej planszy popularne “pingwiny” zwyciężyły minimalnie 16:14.

Tak wyrównanej gry niestety nie oglądaliśmy w piątkowym meczu z HAVU. Michu i spółka od samego początku narzucili swój styl gry. Fiński skład był w stanie nawiązać walkę tylko w pierwszej połowie Inferno. Tam drużyna Aleksiego ”Aleksiba” Virolainena zdobyła siedem oczek. Po zmianie stron Kinguin zmiażdżył rywala wynikiem 16:9. Na Mirage’u biało-czerwoni ponownie prowadzili 9:6. Świetna gra m.in. Mikołaja ”mouza” Karolewskiego sprawiła, że na koncie Team Kinguin pojawiały się kolejne punkty. Ostatecznie polsko-fińska rywalizacja zakończyła się wynikiem 16:10.

Team Kinguin 2:0 HAVU

Inferno – 16:9
Mirage – 16:10

Teraz czołowa polska formacja CS:GO musi czekać na swojego rywala w finale X-Bet.co Invitational. Przypomnijmy, że zwycięzca internetowego turnieju zgarnie 2 000 dolarów.