Team Kinguin zagra w barażach o ESL Pro League! Epsilon pokonane!

Autor: Piotr Ossowski

Czwartkowy wieczór pomyślnie zakończył się dla polskiej drużyny. Po bardzo trudnym spotkaniu Team Kinguin pokonało Epsilon 2:1. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli Polakom powalczyć w barażach o ESL Pro League.

Pierwsza mapa, wybór Epsilon to Overpass. Początek należał do Pingwinów. Pierwsza połowa padła łupem Kinguin, Polacy prowadzili 11:4. Niestety, zamiana stron okazała się zabójcza dla TaZa i spółki. Epsilon zagrało fantastycznie po stronie broniącej, zaliczając świetny powrót, który pozwolił zawodnikom międzynarodowej drużyny zakończyć to spotkanie wynikiem 16:14.

Druga rozgrywka odbyła się na słynnych “pociągach”. Inicjatywę na tej mapie od początku miało Kinguin. Polacy pierwszą połowę również wygrali 11:4, grając jako terroryści. Tym razem zmiana nie okazała się być tak brzemienna w skutkach. Team Kinguin dowiozło prowadzenie do końca i pokonało swojego przeciwnika 16:9.

Decydujący wybór padła na mapę Cache. Kinguin zaczęło bardzo dobrze. Prowadzili już 5:0 i zdawało się, że mogą przejechać się po rywalu. Niestety, gra Polaków zaczęła wyglądać bardzo chaotycznie, TaZ i spółka zaczęli oddawać swoim przeciwnikom rundy, w których mieli naprawdę komfortową sytuację i nieraz sporą przewagę. Epsilon odgryzło się siedmioma rundami z rzędu, co sprawiło, iż mieliśmy 7:5. Pingwiny na szczęście się obudziły i ostatecznie wygrały pierwszą połowę 8:7. Zamiana stron okazała się zbawienna. Po stronie atakującej Kinguin wyglądało już dużo pewniej, było dużo skuteczniejsze w swoich działaniach. Polacy bardzo pieczałowicie realizowali każdy swój atak, co pozwoliło im w dosyć kontrolowany sposób wygrać to spotkanie. Team Kinguin wygrało decydujące starcie 16:11.

Dzisiejsze zwycięstwo Pingwinów jest bardzo istotnym krokiem w stronę awansu do ESL Pro League. Polska formacja za trzy tygodnie uda się do Dallas, gdzie podczas rozgrywek LAN będzie walczyć w barażach z fnatic, NiP oraz jedną drużyną z pary Virtus.pro i 3DMAX. Co istotne, zwycięzca finałowego starcia wspomnianej pary bezpośrednio zakwalifikuje się do nowego sezonu ESL Pro League 9, więc być może Virtusi będą potrzebowali tylko jednego zwycięstwa, aby móc rywalizować w lidze online z najlepszymi drużynami świata.

Team Kinguin 2:1 Epsilon

Overpass – 14:16