Team LDLC pokonane! Virtus.pro gra dalej w playoffach ESEA MDL 29!

Autor: Paweł Wilk
NEO Virtus.pro

Bardzo intensywny wieczór zaserwowali gracze Virtus.pro swoim kibicom. Filip “neo” Kubski i spółka pokonali w ćwierćfinale playoffów ESEA Season 29 ekipę Team LDLC.

Virtus.pro mimo większej ilości osiągnięć nie było faworytem w starciu z ekipą, która kilka dni temu świetnie pokazała się na IEM Chicago 2018. Walka na Cache’u od samego początku lepiej układała się dla europejskiego miksu, który prowadził nawet 5:1. Tak korzystnej przewagi nie udało się utrzymać w końcówce pierwszej połowie, ponieważ to VP przycisnęło i wysunęło się na minimalne prowadzenie 8:7. Po zmianie stron Polacy nie zagrali tak skutecznie, ponieważ to LDLC kontrolowało mapę i bardzo szybko zamknęło pierwszą mapę wynikiem 16:12.

Imponujący start na Nuke’u pozwolił Virtus.pro poprawić średnie humory. W roli antyterrorystów biało-czerwoni grali zdecydowanie i skutecznie, dzięki czemu prowadzili aż 9:1. Chwila rozkojarzenia w obozie VP dała rywalowi szansę na lekkie odrobienie strat. Ostatecznie François ”AmaNEk” Delaunay i spółka uzbierali cztery oczka. Wygrana przez nich pistoletówka, a później rundy eko Polaków, pozwoliło LDLC nabrać rozpędu, którego ciężko było zatrzymać. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci Virtus.pro, wygrywając 16:14.

Intensywną walkę oglądali także kibice na Inferno. Obie piątki co chwilę wymieniały się zdobytymi rundami, co ostatecznie lepiej zakończyło się dla Team LDLC, które prowadziło 8:7. Dopiero po zmianie stron wyszło ogromne doświadczenie graczy znad Wisły. VP świetnie skonstruowało swoje ataki i wykorzystywało błędy rywala. Dywizja francuskiej organizacji nie była w stanie zagwarantować sobie odpowiednich funduszy, a bez karabinów była bezradna. Gdy Virtus.pro było już o krok od wygrania i miało na swoim koncie 15 oczek, to niesamowity comeback Francuzów sprawił, że doczekaliśmy się dogrywki. Tam nie było już problemu z wygraniem.

Virtus.pro 2:1 Team LDLC

de_Cache – 12:16
de_Nuke – 16:14
de_Mirage – 19:15