Team Liquid lepszy od HellRaisers w ćwierćfinale FACEIT Major

Autor: Paweł Wilk

Trzecim półfinalistą FACEIT Major 2018 London zostali zawodnicy Team Liquid, którzy pokonali HellRaisers.

Pierwszy piątkowy ćwierćfinał rozpoczął się od Mirage’a, który został wybrany przez zawodników z Ameryki Północnej. Świetna gra po stronie atakującej sprawiła, że Liquid zdominował bezbronnego rywala i w pierwszej połowie prowadził aż 13 do 2. Po zmianie stron Vladyslav ”bondik” Nechyporchuk i spółka zaprezentowali się lepiej, ale tylko siedem wygranych rund nie dało szans na wygranie.

Dużo lepiej oglądało się Dust2, gdzie od samego początku obie drużyny walczyły jak równe. Pierwotnie, to HellRaisers miało przewagę, ale brak doświadczenia nie pozwolił im utrzymać kontroli nad mapą. Epitacio ”TACO” de Melo wraz z kolegami najpierw doprowadzili do remisu, a w końcówce pierwszej połowy wysunęli się na prowadzenie 9:6. Tę szybko mogli powiększyć dzięki wygranym pistoletom, ale to drużyna z Europy odpowiedziała forcem i rywalizacja znowu się wyrównała. Dobry początek po stronie terrorystów nieźle podziałał na HR, które w końcu przejęło inicjatywę i do samego końca nie oddało nawet jednego oczka.

Na Cache’u obudzili się reprezentanci Team Liquid. Świetna forma Keitha ”NAFA” Markovica dała jego formacji w pierwszej połowie przewagę pięciu rund. Kluczem po zmianie stron okazało się starcie na pistolety, które znowu powędrowały na konto Markovica i spółki. Bardziej doświadczona drużyna nie popełnia błędu z poprzedniej mapy i tym razem doprowadziła do zwycięstwa wynikiem 16:8.

Team Liquid 2:1 HellRaisers

de_Mirage – 16:10
de_Dust2 – 10:16
de_Cache – 16:8