To koniec krótkiej, ale ważnej przygody! Wisła All in! Games Kraków odpada z IEM Katowice!

Autor: Michał Maćkowski

Niestety stało się najgorsze. Wisła All in! Games Kraków przegrała z Complexity i pożegnała się z marzeniami o dalszej rywalizacji na IEM Katowice 2021.

Wczorajszy dzień na pewno szybko z pamięci chcieli wyrzucić gracze Wisły All in! Games Kraków. Reprezentanci białej gwiazdy na start IEM Katowice zmierzyli się z Virtus.pro, które wygrało 16:10. Dzisiaj natomiast przyszło im zmierzyć się z Complexity o pozostanie w turnieju.

Na start Wisła All in! Games Kraków zmierzyła się z Complexity na Inferno. Ekipa Grzegorza “Szpero” Dziamałka wygrała rundę pistoletową, jednak przegrała force rywala, przez co na tablicy wyników widzieliśmy 1:3. Dzięki kolejnym rundom udało się polskim zawodnikom złapać kontakt z rywalem, lecz wtedy międzynarodowy zespół wrócił na dobre tory, dzięki czemu przed zmianą stron prowadził aż 12:3. Po przejściu do terrorystów Polacy próbowali jeszcze gonić przeciwnika i wygrali drugą pistoletówkę, lecz niestety po pozbyciu się problemów ekonomiczny zespół Benjamina “blameFa” Bremera dokończył dzieło zniszczenia i wygrał Inferno 16:5

Następnie zespoły przeniosły się na Mirage, gdzie oglądaliśmy już zupełnie lepszą Wisłę All in! Games Kraków. Polacy wygrali rundę pistoletową, aby powtórzyć wyczyn z Inferno i ponownie przegrać force rywala. Jednak przy stanie 1:2 Wiślacy wreszcie się odpalili i prowadzili aż 10:2, lecz pod koniec pierwszej połowy jeszcze nieco straty nadrobiło Complexity, które do przerwy przegrywało 5:10. Po zmianie stron gra nam się wyrównała, a rywale Polaków wrócili do rywalizacji i doprowadzili do stanu 10:10. Przy remisie drużyny zaczęły wymieniać się rundami, co ostatecznie lepiej wyszło reprezentantom amerykańskiej organizacji, którzy zepsuli ekonomie polskiej drużyny i uciekli na dwupunktowe prowadzenie. Przy wyniku 12:14 zespół Szpera wrócił do gry i doprowadził do remisu i dogrywki, w której udało się wygrać 19:16.

Na ostatniej mapie, czyli Nuke niestety nie oglądaliśmy polskiego triumfu, bowiem od samego początku swoją dominację pokazywało Complexity, które w jednym momencie prowadziło aż 9:1. Pod koniec pierwszej połowy Wiślacy nadgonili jeszcze trochę rywala i ostatecznie przed zmianą stron przegrywali 5:10. Po przejściu do antyterrorystów Polacy wygrali pistoletówkę, ale znowu przegrali force rywala, dzięki czemu Complexity jeszcze bardziej uciekło i wygrywało 15:6. Na sam koniec nasi rodacy próbowali jeszcze wrócić do spotkania, no ale niestety na próżno, bo ostecznie przegrali 16:9

Wisła All in! Games Kraków vs Complexity – 1:2

• Inferno – 5:16
  • Mirage – 19:16
  • Nuke – 9:16

Co ciekawe z turniejem pożegnali się także gracze fnatic, którzy przegrali z MIBR wynikiem 2:0. Jeżeli chcecie być na bieżąco z Intel Extreme Masters Katowice 2021 to zapraszamy Was do naszej specjalnej relacji, gdzie znajdziecie wszystkie wyniki oraz najważniejsze informacje.