IzakTV

Strona główna » Together Esports i CLEANTmix zagrają w fazie grupowej siódmego sezonu Polskiej Ligi Esportowej

Together Esports i CLEANTmix zagrają w fazie grupowej siódmego sezonu Polskiej Ligi Esportowej

Autor: Paweł Wilk

Wczoraj wieczorem poznaliśmy dwóch pierwszych uczestników fazy zasadniczej Polskiej Ligi Esportowej. Awans poprzez internetowe eliminacje wywalczyli sobie reprezentanci Together Esports i CLEANTmix.

W weekendowej rywalizacji oglądaliśmy łącznie cztery formacje, które w drabince podwójnej eliminacji mierzyły się o tylko dwa miejsca premiowane awansem. Przed startem spotkań głównym faworytem wydawali się gracze dowodzeni przez Macieja “DESTROJA” Deorockiego. Niestety dla CLEANTmix już wyrównane starcie z Together Esports i porażka 0:2 sprawiła, że uczestnik jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski musiał walczyć w niżej drabince. Tam młody zespół najpierw wyeliminował Dr Pepper Team (16:10,19:16), a później w decydującym meczu pokonał Warriors (16:11,13:16,16:9). W drabince wygranych Together po zwycięstwie z CLEANTmix poradziło sobie z Warriors (16:2,16:14) i także zapewniło sobie bilet do fazy zasadniczej PLE.

Ta ruszy już 18 października, a kibice śledzić będą poczynania ośmiu drużyn. Mistrzowskiego tytułu bronić będą reprezentanci Virtus.pro, którzy na lipcowych finałach pokonali Aristocracy.