Tricked za mocne dla Izako Boars

Autor: Aleksander Kurcoń

Izako Boars uległo 1:2 Tricked w ćwierćfinale drabinki wygranych ESEA MDL Season 31 Europe Relegation. Duńczycy tym samym postawili duży krok w stronę awansu do MDL.

Mecz rozpoczął się na Trainie, wyborze Tricked. To jednak Polacy o wiele lepiej wieszli w ten mecz i po pierwszej połowie, rozgrywanej po stronie CT, prowadzili aż 12:3! Zwycięstwo na tej mapie było na wyciągnięcie ręki i rzeczywiście IB po kilku rundach drugiej połowy zakończyło pojedynek na Pociągach wynikiem 16:9. Swoją niebanalną formę zaprezentował przede wszystkim Sebastian “NEEX” Trela, który miał bilans 28-13 i rating na poziomie 1.61.

Drugą mapą było Inferno. Wydawało się, że skoro jest to wybór Izako Boars, to zwycięstwo z Tricked mają już niemalże w kieszeni. Nic bardziej mylnego. Duńska formacja fantastycznie weszła w mecz i w kilkanaście minut wypracowała sobie ośmiopunktową przewagę. Po zmianie stron Tricked tylko potwierdziło swoją dominację na tej mapie, pozwalając IB na zwycięstwo w jednej na siedem rozgrywanych rund. Ostatecznie Duńczycy wygrali 16:6 i wszystko musiało się rozstrzygnąć na Overpassie.

Ostatnia mapa była jeszcze gorsza niż poprzednia w wykonaniu Izako Boars. Polacy dostawali srogie lanie już od pierwszych rund. Tym razem Tricked prowadziło nawet 11:2 i wydawało się, że wynik jest już przesądzony. Tak w rzeczywistości było – Duńczycy po zmianie stron wygrali pięć rund z rzędu i dzięki temu wygrywają cały mecz 2:1 w mapach. Tym samym zrewanżowali się za ostatnią porażkę z PACT. Izako Boars by myśleć o pozostaniu w MDLu, musi wygrać teraz trzy spotkania z rzędu. Tricked zaś przechodzi do półfinału.

Izako Boars 1:2 Tricked – Train 16:9, Inferno 6:16, Overpass 4:16