Trzeci dzień WESG – AGO przegrywa z Fnatic

Autor: Tomasz Szymeczek
AGO Gaming

W równie emocjonującym trzecim dniu World Electronic Sports Games (WESG) mogliśmy zobaczyć aż 8 meczów. Niestety, okazał się pechowy dla drugiej, obok Virtus.pro polskiej drużyny biorącej udział w turnieju – AGO Gaming. Anioły, po srogiej porażce na mapie de_train (4:16) oraz przegranej dogrywce na mapie de_mirage (15:19) uległy szwedzkiemu zespołowi Fnatic i zakończyły rozgrywki 6 pozycji, zabierając do domu nagrodę pieniężną w wysokości 4 tysięcy dolarów.

Biorąc jednak pod uwagę „marki” z którymi przyszło się zmierzyć Polakom – turniej z pewnością należy zaliczyć do bardzo udanych. Mamy nadzieję, że jest to jedynie przedsmak tego, co w niedalekiej przyszłości pokażą nam podopieczni Mikołaja „miNIr0xa” Michałkówa.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych zmierzyli się Space Soldiers (Turcja) z EnVyUs (Francja), GODSENT (Szwecja) z Reprezentacją Belgii oraz drużyna Wololos (Hipszpania) z Reprezentacją Ukrainy.

Z pewnością zaskoczeniem było gładkie zwycięstwo 2:0 (16:8, 16:9) drużyny Space Soldiers. Turcy zaprezentowali jednak bardzo wysoki, równy poziom, któremu Francuzi nie potrafili stawić oporu. Na wyróżnienie zasłużył „Calyx” oraz „XANTARES”, którzy na obu mapach zdobyli łącznie po ponad 40 zabójstw.

Mecz GODSENT vs. Belgia do momentu decydującej, trzeciej mapy był niezwykle zacięty. Zarówno pierwsza, jak i druga mapa zakończyły się wynikami 16:12 – raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny. Zwiastowało to bardzo ciekawą walkę na mapie ostatniej – de_cache. Niestety, na oczekiwaniach się skończyło – Szwedzi nie pozostawili Belgom złudzeń kto prezentuje tego dnia wyższy poziom, wygrywając 16:0! Blamaż Belgów na Cache’u – bo to chyba najwłaściwsze słowo – potęguje dodatkowo fakt, że trzech zawodników (YOUYOU, Ex6TenZ, Faris) zdobyli odpowiednio 3, 3 i 1 zabójstwo.

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym mogliśmy zobaczyć drużynę Ukrainy i Hiszpanii. Zdecydowanie była to jedna z najbardziej emocjonujących map tego dnia – Wololos ze stanu 2:13 w pierwszej połowie doprowadzili do dogrywki, po której punkt za mapę de_overpass został zaliczony na ich konto, tym samym mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarczy turnieju. Ukraińcy szybko jednak podnieśli się po porażce, zwyciężając na de_train 16:6. Pierwsza połowa decydującej, trzeciej mapy tego spotkania nie wskazywała jednoznacznie na przyszłego zwycięzcę. Równa gra obu stron doprowadziła do zakończenia połówki przy stanie 8:7. Po przerwie, którą Iberyjczycy rozpoczęli z jednym oczkiem przewagi, bardzo dobrą grę po stronie terrorystów zaprezentowali Ukraińcy. W szczególności słowa uznania należą się Aleksandrowi „s1mple” Kostyliev, który zdobył aż 29 zabójstw i niewątpliwie najmocniej przyczynił się do końcowego zwycięstwa na de_inferno (16:11) i w całym spotkaniu 2:1.

W meczach półfinałowych, o godzinie 10.00 zmierzą się Space Soldiers i GODSENT, natomiast o godzinie 13.20 drużyna Fnatic zagra z reprezentacją Ukrainy.

Mecze możecie obejrzeć na kanale IzakOOO w serwisie Twitch.