IzakTV

Strona główna » Twist następcą GeT_RiGhTa w Ninjas in Pyjamas

Twist następcą GeT_RiGhTa w Ninjas in Pyjamas

Autor: Paweł Wilk

Bardzo szybko włodarze Ninjas in Pyjamas uzupełnili brak kadrowy w swojej dywizji Counter-Strike: Global Offensive. Miejsce Christophera “GeT_RiGhTa” Alesunda zajął Simon “twist” Eliasson.

Dla 24-latka jest to kolejna drużyna pochodząca z jego kraju, ale pierwszy raz ubierze legendarną koszulkę NiP. W przeszłości Eliasson reprezentował wiele miksowych składów, ale kariera napędziła się w 2016 roku, gdy najpierw rywalizował pod tagiem Team Ancient, a później został dostrzeżony przez włodarzy GODSENT. Kilka miesięcy później wylądował pierwszy raz w Fnatic, ale po czterech miesiącach wrócił do organizacji Markusa “pronaxa” Wallstena i zaczął okres dość przeciętnej gry i braku wyników.

Podobnie było w 2017 roku i Red Reserve. Twist wróci na duże sceny pod koniec 2018 roku, gdy otrzymał kolejną szansę od włodarzy Fnatic. Tam spędził niemal rok i pokazał się m.in. na Intel Extreme Masters XIII – Katowice Major 2019, ale lista sukcesów nie jest zbyt długa. Zwycięstwo na PLG Grand Slam 2018 czy drugie miejsca podczas StarSeries & i-League CS:GO Season 7 i Intel Extreme Masters XIV Sydney nie stawiają Szweda w roli ratownika Ninjas in Pyjamas.

W nowym zespole Simon będzie musiał wykazać się w roli głównego snajpera, ale ze względu na swoje doświadczenie, na pewno będzie pomagał w podjęciu kroków podczas oficjalnych spotkjań. Debiut nastanie już podczas DreamHack Masters Malmö 2019, gdzie NiP zmierzy się w grupie B na początek z Mousesports.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas:

  • Patrik “f0rest” Lindberg
  • Fredrik “REZ” Sterner
  • Jonas “Lekr0” Olofsson
  • Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora
  • Simon “twist” Eliasson
  • Faruk “pita” Pita – trener

Fot. ESL