IzakTV

Strona główna » Twistzz lekarstwem na bolączki FaZe?

Twistzz lekarstwem na bolączki FaZe?

Autor: Krzysztof Sarna

Russel “Twistzz” Van Dulken jest doskonalne znany ze swej z Liquid. Chyba czas jednak na nowe wyzwania. Według pogłosek były zawodnik tej ekipy ma dołączyć do FaZe.

Jak donosi Jarek “DeKay” Lewis z DBLTAP – gracz z Kanady jest na etapie prowadzenia rozmów z FaZe Clanem. Tematem przewodnim jest oczywiście dołączenie do aktywnego składu CS-a. Nie wiadomo jednak, czy Twistzz zdąży zawrzeć umowę przed startem cs_summit 7, ponieważ dyskusje nadal są w toku.

Van Dulken dokładnie 20 grudnia tuż po zakończonym finałem IEM Global Challenge zakomunikował, że było to jego ostatnie spotkanie w barwach Liquid. Oczywiście już na ten moment wiemy, że jego miejsce przejął Gabriel “FalleN” Toledo. 

Zawodnik z Ameryki Północnej z Liquid był związany od 14 kwietnia 2017 roku. Przez ten czas udało mu się napisać kawał pięknej historii, wygrywając m.in. 9. sezon ESL Pro League, ESL One: Cologne 2019, BLAST Pro Series: Los Angeles 2019 czy też drugi sezon Intel Grand Slam.

W FaZe natomiast brakuje piątego zawodnika od dłuższego czasu. Oczywiście ekipa do tej pory występowała z Olofem “olofmeisterem” Kajbjerem, ale tylko w roli zmiennika. Jednak nie tylko mówi się o 21-latku, ponieważ chodzą plotki o niejakim powrocie Finna “karrigana” Andersena, który nie chce przedłużać umowy z mousesports. Na ten moment jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. 

Warto też wspomnieć, że nadchodzący okres dla FaZe będzie intensywny. Europejska formacja już 25 stycznia rozpocznie walkę w cs_summit 7. Przypomnijmy, że dzisiaj również poznaliśmy podział na grupy tego wydarzenia. Na tym jednak nie koniec, ponieważ amerykańską organizację czekają rozgrywki BLAST Premier Spring, IEM Katowice 2021 oraz 13. sezon EPL-a.