IzakTV

Strona główna » Twitch i jego kolejne kuriozum; Platforma zakazała streamerowi używać słowa “otyły”

Twitch i jego kolejne kuriozum; Platforma zakazała streamerowi używać słowa “otyły”

Autor: Michał Maćkowski
Twitch

Jeżeli myśleliście, że Twitch Was już nie zdziwi, to muszę Was zmartwić. Niedawno Streamer Nmplol otrzymał informację od platformy, że nie może używać słowa otyły. 

Wiemy, że ostatnio Twitch obrywa z każdej strony. Na platformie dzieją się rzeczy, o których nawet nam się nie śniło. Mowa tutaj o kąpielach w basenie czy transmisjach kobiet w naprawdę skąpych strojach. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym specjalnym tekście.

Jednak aby tego było mało, Twitch ostatnio oberwał jeszcze z innej strony. Streamer Nmplol chciał zrobić na ankietę na swoim chat’ie przed wejściem na wagę. Oglądający mieli bowiem wybrać, czy waga pokaże streamerowi, że jest otyły, czy nie. Co ciekawe nie udało się tego zrobić, bowiem platforma poinformowała, że nie można użyć słowa obese (otyły) oraz overweight (nadwaga).

Sprawa oczywiście zaraz została nagłośniona, a widzowie niesamowicie zdziwieni, bowiem platforma zajmuje się naprawdę bzdurami, zamiast sporymi problemami. Mowa tutaj między innymi o nieodpowiednich materiałach czy często bezpodstawnym banowaniu streamerów.

Na ten moment nie wiemy, jak sytuacja się rozwinie i jak zareaguje sam Twitch, który dosyć często blokuje słowa, nie znając kontekstu jego użycia.