IzakTV

Strona główna » Tydzień z e-sportem #32

Tydzień z e-sportem #32

Autor: Rafał Rudnicki
CS:GO

W zeszłym tygodniu rozegrano kilka ciekawych turniejów, a na scenę e-sportową wrócił niesławny cheater. Sprawdźmy najciekawsze wydarzenia z ostatnich siedmiu dni.

Najciekawszy news

KQLY na testach w Vexed; zawodnicy rezygnują z gry – drużyna podjęła dziwną decyzję o przyjęciu oszusta na próbę, co niepoinformowanym graczom się nie spodobało – dlatego też opuścili szeregi drużyny.

Innocent wraz z drużyną awansują do zamkniętych kwalifikacji na Minora – to nadal jeden z małych sukcesów, ale i tak PENTA z Polakiem w składzie są bliżej Majora niż pozostali.

Kinguin triumfuje na ESL Mistrzostwach Polski – ekipa SZPERA po raz trzeci z rzędu broni tytułu Mistrza Polski po okresie dość mieszanych starć na scenie e-sportowej.

Zagranie tygodnia

W tym tygodniu wyróżnimy dwa zagrania. Pierwsze z nich to heroiczne, a zarazem spokojne zagranie Shoxa. Wyczekiwanie się opłaciło – dwa fragi za jednym zamachnięciem!

Drugi “play” to kapitalna taktyka Cloud9 na Cobblestone. Smoke’i i flesze na B, które pozwoliły na stworzenie dodatkowej ściany, za którą zawodnicy przebiegli przez dropa, na łącznik w stronę A – totalnie zaskakując swoich rywali.

Fail tygodnia

Dawno nie widzieliśmy “porażki tygodnia” w naszym cyklu, tym razem jest ku temu świetna okazja. W meczu G2 z Liquid obie drużyny musiały powtórzyć trzy pierwsze rundy, poprzez zabawne “ustawienie” kolejnych fragów przez poszczególnych zawodników. Zobaczcie sami.

Tweet tygodnia

Kontrowersje związane z przyjęciem KQLY’ego do Vexed odbiły się szerokim echem na profesjonalnej scenie CS:GO. Wielu graczom się to nie spodobało, a najciekawiej swoje niezadowolenie wyraził Ex6TenZ.