IzakTV

Strona główna » Tydzień z e-sportem #38 – ESG, ELEAGUE i spóźnione Immortals

Tydzień z e-sportem #38 – ESG, ELEAGUE i spóźnione Immortals

Autor: Rafał Rudnicki
CS:GO

W minionym tygodniu nie mogliśmy narzekać na brak emocjonujących rozgrywek. Jednocześnie trwały mecze ESGtour, Dreamhack Montreal oraz ELEAGUE Premier, jak i liczne kwalifikacje do ważnych turniejów.

Najciekawszy news

North najlepsze na Dreamhack Montreal – powakacyjne zmiany w North przyniosły pierwszy świetny rezultat. Drużyna była faworytem tego turnieju i bez większych zaskoczeń zgarnia najwyższe trofeum.

Nowa polska drużyna SEAL Sports – w barwach świeżo upieczonej organizacji zagra między innymi peet, attackiereN czy Oskarish.

Anders i Semmler w “separacji” – członkowie jednego z ciekawszych duetów komentatorskich postanowili pójść własnymi ścieżkami. Szkoda, połączenie ich głosów było naprawdę magiczne.

Zagranie tygodnia

Ace s1mple’a w drużynie pistoletowej udowodnił, jak dobry jest to zawodnik. Większość fragów było pojedynczymi pestkami, przez co akcja wygląda naprawdę płynnie i efektownie.

Fail tygodnia

Na ESGtour “faili” było oczywiście więcej, ale akurat ten dotyczy zawodnika, który otrzymał nagrodę MVP turnieju. Tymczasem w meczu z Virtus.pro nie był w stanie trafić najprostszego strzału.

Tweet tygodnia

Immortals spóźniło się na finałowy mecz z North, przez co dostali karną mapę “w plecy”. Początkowo mówiło się o tym, że to przez imprezowanie do godzin porannych, jednak po jakimś czasie zawodnicy wytłumaczyli, w czym rzecz. Zresztą – mniejsza o to, z jakiego powodu się nie pojawili. Nie stawili się na czas i zostali zasłużenie ukarani.

Zawodnik CLG, Pujan “FNS” Mehta tym samym wkurzył kNgv’a, wypisując na Twitterze oszczerstwa, jakoby Brazylijczycy grali “na kacu”. Doszło do przepychanek słownych, z których część dość szybko została usunięta.