IzakTV

Strona główna » Tydzień z e-sportem #39 – ESL One New York, Mistrzostwa Polski oraz ELEAGUE

Tydzień z e-sportem #39 – ESL One New York, Mistrzostwa Polski oraz ELEAGUE

Autor: Rafał Rudnicki
CS:GO

Off-season zakończył się na dobre – znowu tydzień w tydzień rozgrywane są ciekawe turnieje na różnych szczeblach. Tym razem oglądaliśmy najlepsze ekipy walczące o trofeum ESL One New York, decydujące pojedynki Mistrzostw Polski oraz rozgrywki ELEAGUE.

 

Najciekawszy news

FaZe najlepsze na ESL One New York – odnowione FaZe w tym składzie występuje krótko, a już udało im się wygrać tak ważny turniej. Zawodnicy we wszystkich spotkaniach dali popis kapitalnych indywidualnych umiejętności, jak i gry drużynowej.

Kinguin broni tytuł Mistrza Polski – na ESL Mistrzostwach Polski zagrał cztery najlepsze drużyny z sezonu i… ponownie Team Kinguin nie miało sobie równych. W finale zagrali z drużyną Furlana, AGO Gaming.

Virtus.pro znowu odpada w grupie – powakacyjny powrót dawał nam nadzieję na powrót formy Virtus.pro. Niestety, ale tak się nie stało. Polacy ponownie odpadają niemal na samym początku turnieju, “oddając” dwa spotkania… drużynom, które potem zagrały ze sobą w finale.

Zagranie tygodnia

Oj, w tym miejscu mogłoby się pojawić co najmniej pięć innych, równie dobrych akcji… ale na szczególną uwagę zasługuje genialny “flick” w wykonaniu Guardiana. Takie “triki” zawsze robią piorunujące wrażenie i nie inaczej jest tym razem.

Fail tygodnia

Wynik 14-15, czyli być, albo nie być tego meczu. Tymczasem Stanislaw, oślepiony flashbangiem,  rzuca “nejda” pod nogi, zabijając siebie i poważnie raniąc swojego kolegę. Szok.

Tweet tygodnia

Jarek “Paszabiceps” Jarząbkowski po raz kolejny swoim żartem “powalił” na kolana społeczność CS:GO. Jedyną wygraną mapą w Nowym Jorku przez polski zespół było właśnie de_Nuke, stąd bezpośrednie pytanie do ESL od naszego zawodnika, czy “dałoby radę zrobić turnieje z jedyną mapą Nuke”.