IzakTV

Strona główna » Tydzień z e-sportem #40

Tydzień z e-sportem #40

Autor: Rafał Rudnicki
CS:GO

Czas na kolejne podsumowanie tygodnia. W ostatnich siedmiu dniach sporo informacji dotyczyło polskich drużyn. Czy dobrych? Sprawdźcie sami.

 

Najciekawszy news

Matty i Xype w Izako Boars – po odejściu dwóch zawodników z Izako Boars, pod znakiem zapytania pozostawało to, kto obejmie ich miejsce. Na PGA 2017 poznaliśmy graczy, którzy zajmą miejsce “Repo” i “STOMP-a”.

ELEAGUE Major 2018 – Major wraca do rąk jednego z najważniejszych organizatorów rozgrywek na świecie. Możemy spodziewać się świetnej produkcji, ciekawych paneli analitycznych i miejmy nadzieję, że równie interesujących rozgrywek.

Innocent i spółka poza PENTA Sports – pomimo rewelacyjnych osiągnięć, organizacja postanowiła sprzedać jednego z zawodników, HS-a, do OpTic Gaming, tworząc lukę w dobrze prosperującej ekipie. Od tamtej pory brakowało wieści na temat przyłączenia piątego. Formacja postanowiła więc opuścić szeregi organizacji, zachowując slot na kwalifikacje do Majora.

Zagranie tygodnia

W minionym tygodniu rewelacyjnych zagrań widzieliśmy bez liku. W pamięci szczególnie zapadł mi Ace “Furlana”, który niemal bezbłędnie wykończył całą drużynę na bombsajcie B mapy Cobblestone.

Fail tygodnia

Nie jest to może jakaś nieudana, kiepska akcja, ale i tak “puszczanie muzyczki” znane nam dobrze z matchmakingów w wykonaniu Alexa z LDLC, może nieco bawić.

Tweet tygodnia

Pojawienie się wzmianki o nadchodzącym, odświeżonym Dust 2 wzbudziło wiele emocji. Głównie u zawodników, spekulujących którą mapę mógłby on zastąpić w puli turniejowej.