IzakTV

Strona główna » Tydzień z e-sportem #41 – sukces PRIDE i AGO, afera z PlayStation League

Tydzień z e-sportem #41 – sukces PRIDE i AGO, afera z PlayStation League

Autor: Rafał Rudnicki
CS:GO

Kiedy zaczynają się zamknięte kwalifikacje do Minora, to sezon rozgrywek można uznać za rozpoczęty na dobre. Przypomnijmy więc, co działo się w świecie esporty w ciągu minionych siedmiu dni.

 

Najciekawszy news

AGO i PRIDE jadą na Minora – ogromny sukces naszych rodaków. Boli jednak fakt, że zapewne którąś z tych ekip będziemy musieli pożegnać – chyba, że spotkają się ze sobą w finale turnieju.

FaZe najlepsze na ELEAGUE Premier – zmiany w FaZe Clan zaowocowały. Drużyna najwyraźniej znalazła swoją idealną piątkę, wygrywając kolejny tak ważny turniej w roku.

Finały PlayStation League odwołane w ostatniej chwili, ale do porażki nikt się nie przyznaje – zbadaliśmy temat anulowanych i wyciszanych jak się tylko da finałów PlayStation League. Udało nam się trochę rozwiać wątpliwości, choć ESL i PlayStation nadal nie skomentowało sprawy.

Zagranie tygodnia

Ostatecznie nie wyszło, ale gdyby się udało – mielibyśmy do czynienia z naprawdę rewelacyjnie ugranym clutchem.

Fail tygodnia

W zeszłym tygodniu wszelkich “faili” było co niemiara. Głównie tych z udziałem licznych oszustów w kwalifikacjach do Minora, jednak znalazła się “perełka” dotycząca zagrywki. Trzech naszych kontra jeden zawodnik BERZERK i bomba, która niemal została rozbrojona. Niemal, bo zabrakło dosłownie ułamka sekundy…

Tweet tygodnia

Wiadomość o awansie PRIDE i AGO nie przeszła bez echa. Karrigan zwrócił uwagę na nadchodzące talenty prosto z Polski i stwierdza,  że chętnie obejrzy polskie kwalifikacje do WESG.