IzakTV

Strona główna » Tydzień z e-sportem #42 – kwalifikacje do WESG, wykluczenie Venatores

Tydzień z e-sportem #42 – kwalifikacje do WESG, wykluczenie Venatores

Autor: Rafał Rudnicki
CS:GO

W minionym tygodniu dużo się działo na polskiej scenie CS:GO – jednak nie wszystkie informacje można uznać za pozytywne. Sprawdźmy wydarzenia z ostatnich siedmiu dni.

 

Najciekawszy news

Venatores zbanowane z WESG – drużyna pokonała Virtus.pro, wykluczając ekipę TaZa z walki o udział w chińskim turnieju. Aż tu nagle Venatores zostało wykluczone, rzekomo przez VAC ban Patitka na drugim koncie. Trzy polskie drużyny dostały więc drugą szansę.

Szczegóły IEM Katowice 2018 – Będzie turniej CS:GO, ale będzie też Major DOTA 2. Turniej wzrośnie również pod względem puli pieniężnej – zawody w naszej ulubionej grze obejmą niemałe 500 000$.

Zmiany w Team Kinguin – Hyper wylądował na ławce rezerwowych, zaś na jego miejsce wszedł Kap3r. Póki co Bartosz wciąż zostaje jednak w szeregach organizacji.

Zagranie tygodnia

Rewelacyjny clutch 1v3 w wykonaniu Skadoodle’a. Kiedy runda wyglądała na przegraną – zawodnik “niebieskich” zachował zimną krew i raptem dwoma kulami wykończył dwóch zawodników mousesports. Po czym przeniósł się na bombsite A, gdzie dokończył dzieła zniszczenia.

Post tygodnia

W emocjonalnym poście Wiktor stawia sprawę jasno: wraz ze wzrostem popularności gry, wzrosła też fala nienawiści. A przecież nie na tym polega sport i kibicowanie komukolwiek, nieprawdaż?