IzakTV

Strona główna » Tydzień z e-sportem #44 – triumf SK Gaming, ekipa Innocenta z nowym składem

Tydzień z e-sportem #44 – triumf SK Gaming, ekipa Innocenta z nowym składem

Autor: Rafał Rudnicki
CS:GO

Powiedzieć, że w zeszłym tygodniu działo się sporo, to jak nie powiedzieć nic. Standardowo zapraszamy Was na krótkie podsumowanie najciekawszych wydarzeń z minionych siedmiu dni.

 

Najciekawszy news

SK Gaming z pucharem ESL Pro League Season 6 – marzył nam się finał SK Gaming vs. FaZe Clan na koniec tego roku, jako podsumowanie całorocznego pojedynku obu drużyn. Cóż – FaZe po raz kolejny musiało uznać wyższość SK Gaming, choć było blisko do jeszcze jednej mapy.

Codewise Unicorns triumfuje na East Games United – na polskim poletku rozegrano LAN-a w Białymstoku, w którym mogliśmy oglądać takie drużyny jak PRIDE Academy, Izako Boars czy PACT. Dwa dni rozgrywek później poznaliśmy zwycięzcę całego turnieju.

PENTA… znaczy Seed, to od teraz Sprout – trwające dłuższą chwilę zamieszanie z organizacjami spotkało się w końcu z wyjaśnieniem. Dobrze rokująca ekipa Innocenta dołączyła do zupełnie nowej organizacji Sprout, pod której “dachem” zawalczy raz jeszcze o udział na Majorze.

Zagranie tygodnia

 

Nie widziałem w tym roku bardziej emocjonującej “kosy” niż tej w wykonaniu Guardiana. Fallen rozbrajał bombę w decydującej o zwycięstwie całego turnieju rundzie. Nie miał jednak defusera. Guardian zaś nie miał amunicji. W ostatniej chwili zanożował więc swojego przeciwnika i dzięki tej decyzji poprowadził całą drużynę do dogrywki.

Tweet tygodnia

W zeszłym tygodniu trwała niekończąca się dyskusja nad tym, czy Valve powinno umożliwić Boltzowi grę z SK Gaming, mimo iż w kwalifikacjach do turnieju zagrał w barwach Immortals. Odpowiedzi Valve nadal brak, ale kto wie – może w końcu “przekartkują” swoje decyzje i nieco zmienią zasady dot. blokowania składów.