IzakTV

Strona główna » Tym razem się nie udało. Virtus.pro i G2 odpada z ESL Pro League

Tym razem się nie udało. Virtus.pro i G2 odpada z ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Wczoraj Virtus.pro dokonało czegoś niesamowitego, jednak dzisiaj już się nie udało. “Niedźwiedzie” przegrały z Complexity i pożegnały się z EPL-em. Odpadło również G2 Esports.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu drugiej rundy play-off ESL Pro League nie było tak naprawdę czego oglądać. FURIA stosunkowo szybko rozprawiła się z G2 Esports. Francusko-bałkański kolektyw już od samego początku miał problemy na wybranym przez Amerykanów Vertigo. W ostateczności wygrał tam zaledwie pięć rund. Na swoim Mirage’u Audric “JaCkz” Jug i jego koledzy pierwotnie grali w ataku, ale nie wychodziło im to dobrze. Dopiero z czasem zaczęli nabierać wiatru w żagle i nawet udało im się wygrać pierwszą połowę wynikiem 9:6. Jednak po przerwie dziesiąta formacja świata obnażyła luki w defensywie G2 i tym samym wygrało mecz. Podopieczni Damiena “maLeKa” Marcela zajęli w ostateczności 7-8 miejsce. Natomiast brazylijsko-amerykańska drużyna w piątek zagra z przegranym pojedynku Gambit kontra Astralis w ramach ćwierćfinału.

Tym razem się nie udało. Virtus.pro przegrało z gorzej notowanym od siebie Complexity. Zawody zainicjował Mirage, który został zresztą podyktowany przez Benjamina “blameF” Bremera i jego kolegów. Jednak ta lokacja została przez nich przegrana, przez co zespół z regionu CIS był o krok od awansu. Na Inferno VP nawet prowadziło 9:5. Jednak gdy przyszło “Niedźwiedziom” grać w obronie przewaga została szybko stłamszona. Co prawda była jeszcze szansa w samej końcówce, bo Virtus.pro zanotowało dwa oczka i na tablicy wyników widniało 13:14. Complexity jednak nie straciło koncentracji i tym samym doprowadziło do wyrównania. Vertigo było ostatnią mapą i Alexey “Qikert” Golubev i spółka nawet wygrywali 6:3, ale przegrali pierwszą część. Po zmianie stron zwyciężyli trzy odsłony w ataku i było po dziwić dla obu ekip. Po tym jednak Complexity zaczęło kontrolować już do samego końca przebieg tej areny i tym samym awansowało do ćwierćfinału w którym zmierzy się z przegranym meczu Heroic vs. Ninjas in Pyjamas.

Niedzielne wyniki spotkań ESL Pro League prezentują się następująco:

FURIA 2:0 G2 – Vertigo 16:5, Mirage 16:10

Virtus.pro 1:2 Complexity – Mirage 16:9, Inferno 13:16, Vertigo 11:16