IzakTV

Strona główna » UCC Summer Clash: Illuminar awansuje do wielkiego finału!

UCC Summer Clash: Illuminar awansuje do wielkiego finału!

Autor: Jakub Wąsala

Finał dolnej drabinki UCC Summer Clash zakończył się zwycięstwem Polaków z Illuminar. Ekipa Pawła “innocenta” Mocka bezproblemowo wyeliminowała Nordavind z dalszych rozgrywek, tym samym kwalifikując się do wielkiego finału, który rozpocznie się już za chwilę.

Illuminar vs. Nordavind (2:0, Nuke 16:9, Overpass 16:13)

Mecz rozpoczął się na Nuke’u, gdzie Polacy już od pierwszej połówki wiedli prym. Do zmiany stron prowadzili 9:6, a następnie jako CT zdominowali rywala i doprowadzili do wyniku 16:9.

Najlepiej na serwerze w tej części spotkania wykazał się Daniel “STOMP” Płomiński z K-D 24-15 i ratingiem 1.56.

Ostatnią szansą dla Nordavind był Overpass. Choć Norwegom udało się zwyciężyć pierwszą połówkę wynikiem 8:7 po stronie CT, to dalsza część mapy nie była dla nich już tak kolorowa. Co prawda udało im się wygrać drugą – podobnie jak i pierwszą – rundę pistoletową, ale szybko Polacy odpowiedzieli ze zdwojoną siłą i wyszli na prowadzenie. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na ich stronę przy wyniku 16:13 po nieco nerwowej końcówce.

To oznacza, że Illuminar już za chwilę zmierzy się w wielkim finale z Tricked. Transmisja z tego wydarzenia z polskim komentarzem będzie dostępna na kanale kxnstudio w serwisie Twitch.