IzakTV

Strona główna » Ukraina pokonuje GODSENT i zwycięża regionalne finały WESG!

Ukraina pokonuje GODSENT i zwycięża regionalne finały WESG!

Autor: Patryk Gwarek
WESG 2017

Polski wątek finałów regionalnych WESG zakończył się na ćwierćfinałach, gdzie Fnatic pokonało AGO oraz na fazie grupowej, gdzie zatrzymało się Virtus.pro. Jednak nie to jest dzisiaj tematem, a finał, w którym przyszło się zmierzyć dwóm najlepszym – Team Ukraine i GODSENT.

 

Gdy GODSENT pokonało Space Soldiers, a Ukraina staranowała szwedzki fnatic, widome było, że te dwa zespoły spotkają się w finale. Niedzielny wieczór miał być odpowiednim momentem na ostateczną bitwę, o pierwsze miejsce; Mirage, Overpass, Inferno to mapy, jakie wybrali, by na nich się zmierzyć.

Na pierwszej mapie – na początku spotkania – to GODSENT wiodło prym i przez dłuższy czas szybko zdobywało rundy, jednak w pewnym momencie ukraiński zespół postanowił stawić opór, co skutkowało comebackiem. Dało to w pewnym momencie remis, lecz Szwedzi po stronie terrorystów pokazali, że sprostają zadaniu, domykając pierwszą mapę 16:10. Za to na Overpassie, to zawodnicy Ukrainy udowodnili, że mimo mixowego składu potrafią wykorzystać swój potencjał, dlatego też udało im się rozgryźć Szwedów i wygrać drugą mapę 16:12. Na kolejnej mapie Ukraińcy grali już tylko lepiej. Po słabym początku udało im się wejść w grę i finalnie pokonać Szwedów na Inferno – 16:11.

Co w końcowym rezultacie daje dla Ukraińców: 1. miejsce na finałach regionalnych EU i CIS, 40 000$ pieniężnej nagrody oraz awans na główne finały w Chinach, gdzie przyjdzie im powalczyć przez 4 dni o 1,5 mln$.

Ciekawostką jest to, że skład Ukrainy był wyjątkowy, bo zawierał w sobie część “starej gwardii”: Zeus, Markeloff, Edward. Jedynie do pełności brakowało Starixa i ceh9, bo takim właśnie składem podbijali scenę w Counter – Strike’u 1.6.

Przypomnijmy zwycięski skład Ukrainy, który został wystawiony w tym roku na WESG:

 1. Ioann “Edward” Sukhariev – Natus Vincere,
 2. Yegor “markeloff” Markelov – FlipSid3 Tactics, (początkowo Kirill “ANGE1” Karasiow, jednak ze względu na turniej (FCDB Cup) swojej głównej drużyny – Hellraisers, nie mógł wziąć udziału w dalszych rozgrywkach.)
 3. Danylo “Zeus” Teslenko – Natus Vincere,
 4. Aleksandr “s1mple” Kostyliev – Natus Vincere,
 5.  Vladyslav “bondik” Nechyporchuk – Wypożyczony do Tyloo z FlipSid3 Tactics.

Jako trener Mikhaylo “Kane” Blagin – Natus Vincere.

Również z drugiej strony warto wspomnieć, że był to pierwszy turniej dla GODSENT w takim składzie – jakiś czas temu wymienili dwóch zawodników – pisaliśmy o tym tutaj.

Zespoły, które wezmą udział w finałach, oprócz GODSENT i Team Ukraine:

 • Space Soldiers,
 • fnatic,
 • AGO,
 • Team Belgium,
 • Wololos,
 • EnVyUs,
 • Russia,
 • Limitless,
 • NOREG,
 • BIG.

Virtus.pro zajęło 13-16 miejsce, więc nie przyjdzie im jechać na finały do Chin, które odbędą się w marcu przyszłego roku.