IzakTV

Strona główna » Umowy graczy VALORANTA i Illuminar Gaming rozwiązane!

Umowy graczy VALORANTA i Illuminar Gaming rozwiązane!

Autor: Paweł Wilk
Illuminar

Nieco ponad trzy miesiące trwała współpraca zawodników VALORANTA i rodzimej organizacji Illuminar Gaming. Wczoraj na profilach społecznościowych tych pierwszych ogłoszono, że za porozumieniem stron rozwiązano umowy.

Illuminar, które w przeszłości bardzo chętnie angażowało się w inwestycje w nowe platformy ogłosiło zakontraktowanie graczy Chakalaka w końcówce marca. Drużyna Karola “Nitro” Przedpełskiego nieźle radziła sobie na rodzimym podwórku, ale i w Europie kilkukrotnie była w stanie pokazać swoje umiejętności. Nic zatem dziwnego, że pojawiło się wsparcie iHG, które miało pomóc w rozwoju graczom, dla których celem był głośny sukces w ramach VALORANT Champions Tour 2021. Tam piątka Polaków nie odegrała znaczącej roli, będąc eliminowanym przez Acend.

Zupełnie inaczej było w polskich turniejach. Srebro w czwartej i złoto w piątej edycji Beloud Cup pokazały, że gracze dysponują niezłymi umiejętnościami. Te kibice mogli zobaczyć w pierwszym sezonie PLE.GG: VALORANT Nations Circuit, gdzie Illuminar zajęło drugie miejsce, ustępując węgierskiemu HEET. Niespodziewanie miesiąc później srebrni medaliście znaleźli się na esportowym bruku i poszukują nowego pracodawcy. Według postu w mediach społecznościowych rozstanie odbyło się w przyjaznej atmosferze.

Były skład VALORANTA w Illuminar Gaming:

  • Karol “Nitro” Przedpełski
  • Kacper “AjMERiTO” Barszcz
  • Kamil “frontside” Moroń
  • Grzegorz “GRUBINHO” Ryczko
  • Sebastian “snikk” Kamiński