IzakTV

Strona główna » UPDATE CS:GO 4.05.17 – koniec wsparcia dla SweetFX

UPDATE CS:GO 4.05.17 – koniec wsparcia dla SweetFX

Autor: Jan Miękina
aktualizacja cs:go

Dzisiejsza aktualizacja to właściwie tylko poprawki techniczne i dla zwykłego grającego “Janusza” powinna być nieszkodliwa. Niestety, od razu zaczęły się pojawiać informacje, że gra nie uruchamia się z popularną wtyczką – SweetFX. Sama lista zmian jest wyjątkowo krótka.

 

[RÓŻNE]

  • uaktualniono launcher dla deweloperów;
  • w celu budowy tak zwanych „cubemap” (jest to sposób przechowywania informacji o odbiciach materiałów, istotny dla autorów map) gra musi zostać uruchomiona w trybie -insecure;
  • usunięto kilka exploitów związanych z komendami konsolowymi;
  • w przypadku kiedy na serwerze jest potrzebne stare działanie tych komend, operatorzy mogą użyć komendy sv_allow_legacy_cmd_execution_from_client.

Brak wsparcia gry dla SweetFX wydaje się spowodowany wczorajszą aktualizacją niepozwalającą na używanie niepodpisanych cyfrowo wtyczek. Najprawdopodobniej oznacza to całkowity koniec używania tej wtyczki. Na szczęści jest alternatywa w postaci programu vibranceGUI, zmienia on automatycznie natężenie kolorów przy włączeniu gry i jest kompatybilny z kartami AMD oraz NVIDII. W ten sposób nie osiągniemy takich kolorów jak przy sweetFX, ale zawsze jest to jakieś wyjście.