IzakTV

Strona główna » Valve – zbanowano 40 tys. graczy po letniej wyprzedaży Steam!

Valve – zbanowano 40 tys. graczy po letniej wyprzedaży Steam!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Valve

Już 6 lipca zbanowano 30 tys. kont Steam poprzez system Valve Anti-Cheat (VAC). Co jest powodem nagłego wzrostu oszustów? Zapewne letnia wyprzedaż Steam, która zakończyła się dzień wcześniej.

W związku z zeszłotygodniową wyprzedażą Steam, odnotowano wzrost banów za pośrednictwem systemu VAC (Valve Anti-Cheat). Nieuczciwi gracze często wykorzystują niską cenę gry podczas trwania wyprzedaży. Pozwala to przetestować różne nielegalne oprogramowania w celu weryfikacji autentyczności i wykrywalności.

Valve nałożyło blokady na dokładnie 40 411 użytkowników Steama. To trzykrotnie więcej niż poprzedni rekord odnotowany w ubiegłym roku w październiku, gdzie ukaranych zostało 15 227 graczy. Warto również wspomnieć, że system VAC nakłada około 3500 banów dziennie. Jednakże dzień po zakończeniu letniej wyprzedaży na Steam, na której sprzedano prawie 620 tysięcy egzemplarzy CS:GO  zbanowano 30 000 kont.

Zbanowani gracze nie mogą łączyć się z serwerami Valve, co sprawia, że przedmioty zakupione w grach (m.in. skiny) stają się bezużyteczne. Z wyliczeń Vac-Ban, gracze utracili w ten sposób równowartość 9580 USD.

 

Valve Anti-Cheat ma nawet swój własny subreddit, zatytułowany r/VAC_Porn, dzięki któremu można zobaczyć ekwipunki zbanowanych graczy.